Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rachunek sumienia w rytmie rapu

Arkadio, nawrócony raper, opowiedział legniczanom o pasji swojego życia.

Mężczyzna jest liderem i pomysłodawcą projektu „Rób to, co kochasz”. – Bóg nie umarł na krzyżu tylko za nasze grzechy, ale także za nasze pasje i marzenia – tłumaczył Arkadio. W Legnicy spotkał się z młodymi i innymi wiernymi parafii prowadzonej przez ojców franciszkanów. Na specjalnym koncercie opowiedział o swoim życiu sprzed nawrócenia, o samym nawróceniu i spełnianiu swoich marzeń. Marzeń, które daje Bóg. – To nie klasyczny koncert – uprzedzał.

– Pojawi się co prawda trochę muzyki, ale tu naprawdę ważne będzie to, co chcę wam przekazać. Dokądkolwiek jedziemy, towarzyszy nam konkretny przekaz: rób to, co kochasz! Wierzymy, że Pan Jezus dał nam talenty, by się nimi posługiwać, by Bóg doznawał dzięki temu jeszcze większej chwały. Nie zawsze tak było. Kiedyś byłem pełny postawy tumiwisizmu. Jednym uchem coś mi wlatywało, drugim wypadało. Ciągle chciałem komuś zaimponować. Bardzo sobie pokomplikowałem życie. Kłamałem, kradłem, zawaliłem szkołę. Zmieniło się to w chwili, gdy po wielu próbach dotarcia do mojego serca mój brat po prostu mi powiedział: „Brachu, ty nawet nie wiesz, jak ja cię kocham!”. Coś we mnie pękło – wspominał Arkadio. Opowiedział, jak poszedł do spowiedzi i krok po kroku odbudowywał to, co wcześniej zniszczył.

– Nie było jak w bajce. Musiałem spłacić wszystkie swoje długi. Musiałem nadrobić zawalone klasy w szko- le. Nie było to łatwe, ale – wierzcie mi – nauczycielka, która wręczała mi dyplom na zakończenie liceum, popłakała się ze wzruszenia, że coś ze mnie wyrosło. Ja zadałem sobie pytanie, co chcę w życiu robić. Przecież Bóg dał mi talenty i chce doznawać chwały w tym, co będę robił – mówił mężczyzna. I tak zaczął rapować dla Boga. Z roku na rok jego pomysł zarażania pozytywnym myśleniem w Bożej perspektywie się rozrastał i dzisiaj śpiewa i nagrywa z największymi muzykami w kraju, dając jednocześnie świadectwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama