Nowy numer 42/2019 Archiwum

Źródło piękna

Po raz drugi panie z diecezji legnickiej spotkały się w Domu Chleba w Osłej, by wspólnie modlić się i wysłuchać prelekcji.

Z zaproszenia skorzystało prawie 300 pań, które wzięły udział w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, konferencjach i modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, a w przerwach mogły porozmawiać. Motywem przewodnim wydarzenia było poszukiwanie wewnętrznego piękna. Piękna, którego nikt paniom nie jest w stanie dać, oprócz samego Boga.

Mówiła o tym prelegentka Justyna Wojtaszewska. – Możemy dowartościowywać siebie tak, jak nas do tego zachęca ten świat. Jednak nie ma takiej możliwości – a mówię wam to jako osoba pracująca jako terapeuta [rodzin przyp. red.] – by szczęściem wypełniła nas jakakolwiek osoba bądź rzecz wytworzona przez człowieka. Nikt z nas nie jest bowiem Bogiem! Jeżeli wierzymy w to, że to przez Niego zostałyśmy stworzone, że Bóg jest z nami od początku naszego istnienia, to moja i twoja pełnia jest w Nim – mówiła J. Wojtuszewska.

– Dlatego jestem spokojna, patrząc na ogromny bieg świata, o próby napełnienia się jego „miłością”. Może jest w tobie właśnie w tym momencie jakieś poczucie braku. Może jakieś poczucie, że nie jesteś pełna. Mówię ci dzisiaj – gdy przyjdzie do ciebie Jezus, to nauczy cię twojego piękna. Dbaj o siebie, maluj się, ale pamiętaj – nie w wyglądzie jest twoja siła – mówiła terapeutka. Ten dzień skupienia to owoc spotkań pań w ramach duszpasterstwa uBOGAcONA. Konferencje Justyny Wojtuszewskiej są do odsłuchania na: legnica.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL