Nowy numer 49/2020 Archiwum

Propozycje dla młodych diecezji legnickiej

Duszpasterze młodzieży przedstawili kalendarz najbliższych wydarzeń w diecezji legnickiej.

W Legnickiej Kurii Biskupiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której kapłani odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży opowiedzieli o najbliższych planach. Obejmują one głównie czas Wielkiego Postu. Część inicjatyw już trwa, jak chociażby ta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - Modlitewny Flashmob. Jest to codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji nienarodzonych dzieci, które są zagrożone zabójstwem w łonie matki. Rozpoczęła się ona w Środę Popielcową i potrwa do Niedzieli Palmowej. O inicjatywie, przebiegu akcji i zaproszeniu do niej opowiadał ks. Tomasz Pązik, asystent KSM Diecezji Legnickiej.

Z kolei ks. Przemysław Superson, duszpasterz młodzieży, zwrócił uwagę na wydarzenia, które odbędą się tuż przed oraz podczas samej Niedzieli Palmowej.

Najbliższym wydarzeniem będzie Młodzieżowa Droga Krzyżowa, która odbędzie się 22 marca br. w Parku Miejskim w Legnicy. Początek o 19.30 przy II Liceum Ogólnokształcącym. 

W piątek 29 marca młodzi są zaproszeni na 6. Młodzieżowe Uwielbienie w Legnickiej Katedrze. Rozpocznie się ono o godz. 20 świadectwem członka Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej. Następnie zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się uwielbienie.R

Również 29 marca rozpoczną się z kolei rekolekcje wielkopostne organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie. Zaproszone są na nie osoby w wieku 18-35 lat. Poprowadzą je Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, ks. Piotr Kot oraz ks. Robert Bielawski.

- Chcemy zaprosić młodych do dobrego przygotowania się do przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz świąt Wielkiej Nocy. Stąd zapraszamy do kolejnego świętowania Światowego Dnia Młodzieży, którym jest Niedziela Palmowa. Od kilkunastu lat młodzież z naszej diecezji gromadzi się tego dnia na jednym, dużym diecezjalnym spotkaniu. W tamtym roku odbyło się ono na hali widowiskowej przy ul. Lotniczej w Legnicy. W tym roku tam wracamy 14 kwietnia pod hasłem: „Oto ja”. Hasło nawiązuje do słów użytych podczas ŚDM w Panamie: „Oto ja służebnica Pańska” - mówił ks. Przemysław Superson.

To uwielbienie jakim będzie Niedziela Palmowa w Legnicy będzie powiązane z warsztatami muzycznymi, które poprowadzą znani w diecezji muzycy - Hubert Kowalski oraz Paweł Bębenek. Wszyscy chętni do zagrania bądź zaśpiewania muszą już teraz rezerwować sobie weekend od 12 do 14 kwietnia. Więcej informacji na stronie duszpasterstwa młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama