Nowy numer 38/2023 Archiwum

Olimpiada Teologii Katolickiej w Legnicy

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była postać św. Jacka i jego ewangelizacja.

W środę 27 lutego w Legnicy odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 35 uczniów szkół średnich z diecezji legnickiej, m.in. z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Legnicy.

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była postać św. Jacka. Temat brzmiał: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań związanych z życiorysem świętego a także z ewangelizacją dzisiaj.

Legnica, Olimpiada Teologii Katolickiej
Jędrzej Rams

Dlatego warto było znać m.in. dokumenty papieża Franciszka i św. Jana Pawła II. A takie były pytania m.in.: Z jakim zakonem związana była siostra biskupa Iwona, Gertruda? Wyjaśnij, co papież Franciszek rozumie pod pojęciem „święci z sąsiedztwa"? czy też gdzie znajduje się grób św. Jacka?

- W OTK biorę udział po raz pierwszy w życiu. Zainteresował mnie nią ksiądz katecheta. Bardziej zaintrygowała mnie sama olimpiada niż postać św. Jacka. Przygotowując się do tego etapu poznałem jego życiorys, jego wiarę i obecność w Kościele. Zaskoczyło mnie to, że był on bardzo popularnym świętym w Francji - mówi Damian Kamiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfowie Śląskim.

Zwycięzcami etapu diecezjalnego zostali: Jędrzej Perdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, Katarzyna Marusiak z I LO im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu oraz Nicole Harrison z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast