Nowy numer 31/2020 Archiwum

40 Dni dla Życia w diecezji legnickiej

Ruszyły zapisy na modlitwę o ocalenie dzieci zagrożonych aborcją.

W tym roku Środa Popielcowa przypada 6 marca. Tego dnia ruszy w naszej diecezji inicjatywa 40 Dni dla Życia. To inicjatywa pochodząca z Stanów Zjednoczonych, polegająca na nieustannej, 960-godzinnej modlitwie w intencji dzieci poczętych, nienarodzonych a zagrożonych aborcją. Do naszej diecezji ten pomysł przyniosło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

- Inicjatywa polega na zapełnieniu siatki 960 godzin modlitwą, do której zgłaszają się telefonicznie chętne osoby. Niektórzy zgłaszają się do modlitwy na jedną godzinę, tylko raz w czasie całej akcji. Inni deklarują modlitwę o stałej porze doby w czasie całej inicjatywy. Inni deklarują się na modlitwę raz w tygodniu. Nie narzucamy formy modlitwy, panuje całkowita dowolność. Jedyną zasadą jest taka, że modlitwa ma trwać całą godzinę zegarową, aby zachować ciągłość tych nieprzerwanych 40 dni modlitwy. Szczególnie prosimy o kontakt osoby, które mogą i chcą podjąć się modlitwy w godzinach późno nocnych - mówi Aleksandra Zdobylak.

Zapisy na tę modlitewną inicjatywę Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej przyjmuje pod numerem telefonu 513 129 362 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Na stronie organizacji jest też dostępny kalendarz, gdzie zaznaczone są jeszcze wolne godziny do modlitwy.

Nie mniej ważna częścią 40 Dni dla Życia, czyli tej niejako „wirtualnej” strony jaką będzie modlitwa osób, które się nie znają, jest też modlitwa z konkretnych miejscach.

Chodzi o modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą członkowie KSM przeprowadzą w kilku miastach naszej diecezji. W Środę Popielcową o godzinie 15 odbędzie się pierwsza taka modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II stojącym przy legnickiej katedrze.

Od 18 marca do 24 marca takie same spotkania będą się odbywały w Bolesławcu, od 25 marca aż do 31 marca w Kamiennej Górze, a między 1 i 7 kwietnia w Lubinie.

Ostatnim miejscem modlitewnych spotkań będą Polkowice, gdzie młodzi, ale nie tylko, będą się modlić o godzinie 15 od 8 kwietnia aż do Niedzieli Palmowej.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama