Nowy numer 2/2021 Archiwum

Najbliższa wspólnota

– Jestem tu, by poznać tych, za których się codziennie modlimy – mówi pani Irena z Bogatyni, która przyjechała na kolędowanie.

W niedzielę 20 stycznia w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego odbyło się spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół WSD. – Jesteśmy w bliskości świąt Bożego Narodzenia, stąd naturalna propozycja, by spotkaniu towarzyszyły kolędy – mówi ks. dr Piotr Kot, rektor WSD.

– Towarzystwo w całej diecezji skupia ok. 800 członków. Każdego roku przyjeżdża do nas ok. 200 z nich. Towarzyszą klerykom i księżom na ich drodze powołania. Wspierają też kapłanów w posłudze duszpasterskiej w parafiach. Ta grupa jest dla nas taką najbliższą wspólnotą modlitewną, dlatego bardzo się cieszymy z ich obecności – dodaje kapłan. – Do legnickiego seminarium przyjechałam po raz ósmy. Bywałam już na kolędowaniach, a także na wiosennym festynie. Przyjeżdżam tutaj, by pomodlić się za kleryków i księży, ale też po to, by ich po prostu poznać. W rodzinie mam dwóch kapłanów. Rozmawiając z nimi, doszłam do wniosku, że powinno się pomagać osobom, które postanowiły pójść za głosem powołania. Dlatego wstąpiłam do towarzystwa – mówi Irena Wołoćko z parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Bogatyni. Każde spotkanie składa się z trzech części. Pierwszą jest Eucharystia, a drugą – kolędowanie, które z kolei jest przeplatane częścią trzecią, czyli katechezą. W tym roku omawiana była kolęda „Bóg się rodzi” napisana przez Franciszka Karpińskiego. – Na co dzień nie uświadamiamy sobie tego, jak wiele osób należy do towarzystwa. Wspólne spotkanie na kolędowaniu jest więc dobrą okazją, by zobaczyć, jak wielu ludzi nas wspiera i towarzyszy nam na drodze kapłańskiej. Ci ludzie okazują nam ogromne wsparcie – finansowe i – co ważniejsze – duchowe – mówi kl. Artur Jaguszczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama