Chrześcijanie wschodnich obrządków rozpoczęli świętowanie Narodzenia Pańskiego.
W Legnicy w niedzielę 6 stycznia o godz. 22 w cerkwi grekokatolickiej pw. Zaśnięcia NMP rozpoczęła się liturgia Wełyke Poweczirja (wielkie powieczerze). To nabożeństwo składające się ze śpiewu psalmów, symbolu wiary, modlitwy „Ojcze nasz”, jest też hymn „Chwała na wysokości Bogu”, a na koniec Łytia, czyli modlitwa z błogosławieństwem chlebów, pszenicy, wina i oliwy. Godzinę później rozpoczęła się Msza św. Jest sporo różnic w zwyczajach kulturowych między świętowaniem rzymskich katolików i grekokatolików. Chociażby to, że w cerkwiach rzadko można spotkać stajenkę betlejemską. Najczęściej w centralnym miejscu stawiana jest ikona Narodzenia Pańskiego.
Jak podaje portal Eparchii wrocławsko-gdańskiej, „charakterystyczne dla greckokatolickich obchodów Świąt Bożego Narodzenia jest również to, że świętuje się je trzy dni. Pierwszy, główny dzień Świąt, pomaga nam zgłębić tajemnicę Narodzenia Pańskiego. W drugim dniu wspominamy osoby, które z przyjściem na Świat Zbawiciela miały najwięcej wspólnego. Zrozumiałe, że tym dniu wspominamy liturgicznie Najświętszą Bogurodzicę i św. Józefa Oblubieńca. W trzeci dzień świąt Kościół wspomina św. Szczepana, który jako pierwszy oddał swoje życie za Chrystusa”.
Kościół greckokatolicki w Polsce tworzy metropolia przemysko-warszawska. W jej skład wchodzą dwie diecezje: archieparchia (archidiecezja) przemysko-warszawska, którą kieruje abp Eugeniusz Popowicz, oraz eparchia (diecezja) wrocławsko-gdańska, której ordynariuszem jest bp Włodzimierz Juszczak. Według kartotek parafialnych, obie diecezje liczą ok. 50 tys. wiernych. Do tej grupy należy doliczyć imigrantów z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski pracować. Liczba grekokatolików jest w tej grupie jednak trudna do oszacowania.