Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bezpieczni w gospodarstwie i na ulicy

Konkursy, quizy i turnieje nt. bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży odbyły się w kilku miastach diecezji. W Polkowicach KRUS, starostwo i straż pożarna zorganizowały finał konkursu wiedzy o zagrożeniach w rolnictwie, pomocy przedmedycznej i zasadach ruchu drogowego "Żyj bezpiecznie".

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 12 uczniów z pięciu szkół. Do pokonania mieli osiem konkurencji, m.in. resuscytację, krzyżówkę, bandażowanie głowy i inne.

Zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chocianowie. - Byliśmy przygotowani na trudniejsze pytania, ale z ostatnim i tak mieliśmy dużo kłopotu - mówili Szymon i Aleksander.

Każda drużyna przyjęła swoją nazwę. Zwycięzcy występowali jako „Rolnicy z Chocianowa”. Ale, jak opowiadali po konkursie chłopcy, nie zamierzają być w przyszłości rolnikami, tylko piłkarzami. 

Swój konkurs profilaktyki bezpieczeństwa zorganizowała także legnicka Straż Miejska. Wśród finalistów znaleźli się podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas, którzy zajęli drugie miejsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL