Nowy numer 42/2019 Archiwum

Stworzenie, a nie pan

Ten rok pracy na roli był bardzo trudny ze względu na suszę. Mimo to jak diecezja długa i szeroka rolnicy spotykali się na dziękczynieniu za plony.

Diecezjalne i wojewódzkie dożynki odbyły się w Gryfowie Śląskim. Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Przewodniczył jej bp Zbigniew Kiernikowski, a jednym z gości był bp Waldemar Pytel z diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Biskup Zbigniew Kiernikowski w homilii zwracał uwagę na odpowiednią relację nas, ludzi, do Boga. – Dziękujemy dzisiaj za wydarzenia trudne, które czasem pojawiają się wbrew naszym planom, ale i za wydarzenia dobre, pomagające odkrywać sens naszej współpracy. Dziękujemy za to, co od nas zależy, i za to, co od nas nie zależy. Jak chociażby pogodę. Rzadko która dziedzina działalności człowieka tak bardzo pozwala mu zrozumieć, że jest on stworzeniem a nie panem. Sam pochodzę z rodziny rolniczej i doskonale pamiętam reakcje mojego dziadka na takie czy inne zmieniające się warunki pogodowe. Wszyscy uczymy się być stworzeniem, a nie Bogiem – mówił bp Kiernikowski. Starostami tegorocznych dożynek byli Tomasz Krawczyk z Wieży i Magdalena Sawicka z Rząsin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL