Nowy numer 47/2020 Archiwum

Stworzenie, a nie pan

Ten rok pracy na roli był bardzo trudny ze względu na suszę. Mimo to jak diecezja długa i szeroka rolnicy spotykali się na dziękczynieniu za plony.

Diecezjalne i wojewódzkie dożynki odbyły się w Gryfowie Śląskim. Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Przewodniczył jej bp Zbigniew Kiernikowski, a jednym z gości był bp Waldemar Pytel z diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Biskup Zbigniew Kiernikowski w homilii zwracał uwagę na odpowiednią relację nas, ludzi, do Boga. – Dziękujemy dzisiaj za wydarzenia trudne, które czasem pojawiają się wbrew naszym planom, ale i za wydarzenia dobre, pomagające odkrywać sens naszej współpracy. Dziękujemy za to, co od nas zależy, i za to, co od nas nie zależy. Jak chociażby pogodę. Rzadko która dziedzina działalności człowieka tak bardzo pozwala mu zrozumieć, że jest on stworzeniem a nie panem. Sam pochodzę z rodziny rolniczej i doskonale pamiętam reakcje mojego dziadka na takie czy inne zmieniające się warunki pogodowe. Wszyscy uczymy się być stworzeniem, a nie Bogiem – mówił bp Kiernikowski. Starostami tegorocznych dożynek byli Tomasz Krawczyk z Wieży i Magdalena Sawicka z Rząsin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama