Nowy numer 42/2018 Archiwum

Uwolniona ze schematów

Asia Hellich pochodzi z Olsztyna, studiowała w Gdańsku, mieszka w Warszawie, a na Jasną Górę idzie z pielgrzymką... legnicką.

Idzie z samej Legnicy razem z grupą nr 10, franciszkańską. Wybrać się znów na pielgrzymkę chciała już od dłuższego czasu, bo kilka lat temu peregrynowała na Jasną Górę pierwszy raz z pielgrzymką warmińską.

- Tu, w Legnicy, nikogo wcześniej nie znałam, nie mam tu żadnej rodziny. Po prostu termin mi pasował, chciałam wykorzystać drugą część urlopu i... poszłam! - opowiada z uśmiechem.

Przyznaje, że poszukiwania takiego dogodnego terminu nie były łatwe. - Szukałam kilka godzin, na różne sposoby, w końcu wyszukiwarka znalazła facebookowy profil legnickiej pielgrzymki. Pomyślałam: o, no to idę! - opowiada i przyznaje szczerze, że do tej pory Legnica w ogóle z niczym się jej nie kojarzyła. Ale to się wkrótce zmieni, bo jak zapewnia Asia, bardzo szybko wśród pielgrzymów legnickich poczuła się jak u siebie.

- A co ciekawe, na postoju w Legnickim Polu poznałam kobietę, która jest z Przemyśla, i też idzie z legnicką pielgrzymką! Zaczęłyśmy się trzymać razem, potem wspólnie poznawać kolejne osoby i teraz mam tu już mnóstwo znajomych - zapewnia Asia.

Dziś wie na pewno, że warto było pogooglować parę godzin i znaleźć w końcu legnicką pielgrzymkę, a później do niej dołączyć. - Wiem, że to nie był przypadek, choć miało to wszelkie znamiona przypadku. Różne rozmowy, różni ludzie, to, że trafiłam do tej wspaniałej grupy franciszkańskiej - to wszystko sprawia, że wiem, iż Pan Bóg działa i mnie uszczęśliwia. Pokazuje mi różne małe rzeczy, które chce, żebym zmieniała. Uwalnia mnie też ze schematów, np. takiego, że jak iść, to tylko ze znajomymi. To pozwoliło mi się otworzyć na każdą spotkaną tu osobę. To dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie - mówi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy