Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zewangelizuj siebie i innych!

Przyjedź w sobotę do Legnicy, by doświadczyć mocy głoszenia Ewangelii!

Już w najbliższą sobotę w centrum Legnicy pojawią się chrześcijańskie grupy ewangelizacyjne. Będą głosiły z mocą słowo na skrzyżowaniach i placach miasta.

- Będzie punkt w ciągu dnia, gdy napełnieni mocą po Eucharystii i po wysłuchaniu kerygmatu ruszymy w miasto. Będą to grupy ochotników z liderami, którzy pojawią się w na placu, gdzie stał pomnik "Iwanów",  w szpitalu, na głównym deptaku miasta, przy Galerii Piastów i Galerii Gwarnej, przy fontannie, na skrzyżowaniu ulic Witelona i Wrocławskiej - mówi ks. Robert Bielawski.

Jak to będą robić? Tak jak będą uważały za stosowne. Liderzy wywodzą się bowiem z różnych grup i wspólnot kościelnych. Będą jednak głosić jedną, jedyną prawdę o Jezusie.

- Chcemy przeżywać jako Kościół to, co jest jego naturze najwłaściwsze a więc ogłaszanie Ewangelii. Jesteśmy w czasie kiedy przeżywaliśmy zesłanie Ducha Świętego. To nie było tylko wspominanie tego faktu z przeszłości ale to było i jest wydarzenie, które się ciągle w nas uaktualnia. Chcemy wyjść do mieszkańców miasta, by ogłaszać to co dla nas jest najważniejszą treścią życia - Jezus Chrystus, Syn Boga, zmartwychwstał, żyje i jest jedynym ratunkiem dla człowieka - mówi ks. Piotr Kot.

Całość rozpocznie się o godz. 12 Eucharystią w katedrze. Po niej nastąpi wygłoszenie kerygmatu, podział na grupy tak, by o 14.30 rozpocząć właściwe działania. O godz. 16 na placu przed budynkiem Wyższego Seminarium Duchownego rozpocznie się agapa. Po niej od godz. 17.30 będzie trwało wielkie uwielbienie Pana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL