Nowy numer 41/2019 Archiwum

Osadnik będzie jeszcze większy

KGHM wyłonił wykonawcę tzw. Kwatery Południowej Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych "Żelazny Most". Popularny "osadnik" zwiększy pojemność o prawie jedną trzecią.

Już teraz jest to największy tego typu obiekt w Europie. Budową Kwatery Południowej za kwotę prawie 580 mln zł zajmie się Budimex SA.

- Wybraliśmy najlepsze rozwiązania pod względem bezpieczeństwa społecznego, środowiska  i całego ciągu produkcyjnego KGHM - zapewnia Rafał Pawełczak, prezes zarządu KGHM Polska Miedź odpowiedzialny za rozwój i inwestycje.

Pawełczak dodał, że rozbudowa „Żelaznego Mostu” to bezpieczne funkcjonowanie spółki w przez następne dziesięciolecia.

Obiekt Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych (OUOW) „Żelazny Most” zbudowano w latach 70. ub. w. aby składować tam odpady powstające przy produkcji miedzi.

Dla KGHM, który jest jedną z niewielu na świecie producentów miedzi funkcjonujących w oparciu o pełen ciąg technologiczny, OUOW jest koniecznym elementem tego procesu. 

Prace nad Kwaterą Południową ruszyły kilka dni temu. Rozpoczęcie jej eksploatacji zaplanowano na druga połowę 2020 r. Całość budowy ma być gotowa do końca grudnia 2021 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL