Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bp Vokál: Wybierzmy prezydenta wiernego prawdzie

Ordynariusz diecezji Hradec Králové napisał list do wiernych w sprawie nadchodzących wyborów w Czechach.

Za kilka dni (26 i 27 stycznia) Czesi po raz drugi w tym miesiącu staną przy urnach, oddając swoje głosy w drugiej turze wyborów prezydenckich. Pierwsza, która odbywała się 12 i 13 stycznia, wyłoniła dwóch kandydatów - obecnie urzędującego prezydenta Miloša Zemana oraz Jirziego Drahosza, kandydata niezależnego.

Biskup Jan Vokál, ordynariusz diecezji Hradec Králové, zwrócił się do wiernych z prośbą, aby dokonali odpowiedzialnego wyboru. Takiego, który przyniesie korzyść prawdzie.

"Na sztandarze prezydenckim widnieje napis »Prawda zwycięży«. Wybierzmy zatem, o to was proszę, głowę państwa według tego, jak rozumie pojęcie prawdy. Czy interpretuje ją w sposób pragmatyczny, jako swoją prawdę, czy też jako wartość, która wykracza poza interes konkretnych ludzi i grup, a jest ważna z punktu widzenia wieczności".

Ordynariusz Hradec Králové poprosił także, aby proboszczowie w poszczególnych parafiach zorganizowali w tej intencji modlitwy różańcowe oraz adorację Najświętszego Sakramentu. "Módlmy się o najlepszy wybór. Powierzmy tę troskę Panu przed ołtarzem i wesprzyjmy ten wybór swoim głosem" - napisał w liście do wiernych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama