Nowy numer 41/2019 Archiwum

Królewskie dzieci są hojne

Dla dzieci w Witkowie Objawienie Pańskie było okazją do podzielenia się miłością z rówieśnikami.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie odbyła się Msza św. z udziałem młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych i dzieci, które były przebrane w piękne królewskie stroje.

Eucharystia rozpoczęła się uroczystą procesją do kościoła dzieci i młodzieży, którzy stworzyli wielki orszak królewski. Nieoceniona przy tym było zaangażowanie Barbary Gryki, katechetki, oraz rodziców. Po wejściu do kościoła ksiądz proboszcz Janusz Ospa przywitał orszak i wręczył wszystkim dzieciom obrazki, które po złożeniu przyjmowały postać dłoni gotowych do modlitwy.

Przy żłóbku dzieci, taki jest bowiem zwyczaj w Eucharystycznym Ruchu Młodych, składały swoje dary Królowi Niebieskiemu. Były to zabawki, ale też i przybory szkolne. Zostaną one teraz przekazane dzieciom na Ukrainie.

Po liturgii ksiądz proboszcz zwołał trzyosobową komisję, która wybrałae 10 najlepszych strojów. Po dokonaniu werdyktu ks. Janusz wręczył dzieciom nagrody w postaci książek, a także zostało zrobione zdjęcie pamiątkowe, które państwo mogą zobaczyć nad artykułem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL