Nowy numer 42/2020 Archiwum

Królewskie dzieci są hojne

Dla dzieci w Witkowie Objawienie Pańskie było okazją do podzielenia się miłością z rówieśnikami.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie odbyła się Msza św. z udziałem młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych i dzieci, które były przebrane w piękne królewskie stroje.

Eucharystia rozpoczęła się uroczystą procesją do kościoła dzieci i młodzieży, którzy stworzyli wielki orszak królewski. Nieoceniona przy tym było zaangażowanie Barbary Gryki, katechetki, oraz rodziców. Po wejściu do kościoła ksiądz proboszcz Janusz Ospa przywitał orszak i wręczył wszystkim dzieciom obrazki, które po złożeniu przyjmowały postać dłoni gotowych do modlitwy.

Przy żłóbku dzieci, taki jest bowiem zwyczaj w Eucharystycznym Ruchu Młodych, składały swoje dary Królowi Niebieskiemu. Były to zabawki, ale też i przybory szkolne. Zostaną one teraz przekazane dzieciom na Ukrainie.

Po liturgii ksiądz proboszcz zwołał trzyosobową komisję, która wybrałae 10 najlepszych strojów. Po dokonaniu werdyktu ks. Janusz wręczył dzieciom nagrody w postaci książek, a także zostało zrobione zdjęcie pamiątkowe, które państwo mogą zobaczyć nad artykułem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama