Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przyznano wyróżnienia "Amicus Librorum"

W Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury odbyła się XVII edycja gali, podczas której przyznano honorowe tytułu i towarzyszące im odznaki przyjaciela Legnickiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku odznakę odebrali Marek Kaczmarczyk, Olga Januchowska, Jolanta Czepielewska, Marta Sztorc, Katarzyna Bazylczyk, Patrycjusz Gruszecki, Iwona Pawlak, Wojciech Jazowiecki (Rank Progress s.a.), przedstawiciele Młodzieżowego Centrum Kultury oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.

- Wiele wyróżnionych w tym roku osób jest wiernymi czytelnikami, jednocześnie wzbogacającymi z własnej kieszeni nasz księgozbiórb - mówi Anna Gątowska, dyrektor legnickiej książnicy. Kapituła doceniła także znakomite relacje z innymi instytucjami. - Nasza biblioteka od wielu lat może liczyć na wsparcie w organizowaniu imprez Młodzieżowego Centrum Kultury czy schroniska młodzieżowego przy ul. Jordana, które współpracuje z naszą ekobiblioteką - dodaje. 

W uzasadnieniu wyboru kapituła odznaczenia podkreślała także pracę, jaką włożyli wyróżnieni w powiększanie się zbiorów LBP, kreowanie pozytywnego wizerunku biblioteki, pomoc w organizowaniu imprez i konkursów oraz udostępnianie własnych pomieszczeń na działania w ramach celów statutowych LBP. 

Nagroda przyznawana jest od 2001 roku. Po raz pierwszy tytuły i odznaki wręczono podczas jubileuszu 55-lecia Legnickiej Biblioteki Publicznej. Pierwszym wyróżnionym (legitymacja nr 1) był Tadeusz Gumiński, honorowy obywatel Legnicy, który podarował bibliotece prywatny, cenny i bogaty księgozbiór.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL