Nowy numer 03/2020 Archiwum

Oświadczenie ks. Artura Kapronia

Ksiądz-kulturysta, bohater ostatnich artykułów medialnych, przeprasza za zgorszenie, jakie wywołał jego występ na zawodach.

Ksiądz Artur Kaproń, proboszcz parafii pw. św. M.M. Kolbego w Osiecznicy (diecezja legnicka), wydał specjalne oświadczenie w związku z artykułami w ogólnopolskich mediach odnośnie jego udziału w turnieju kulturystów:

"Oświadczam, że zrozumiałem swój błąd polegający na tym, że udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mrozach oraz jego upublicznieniem w mediach wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie.

Otrzymałem kanoniczne upomnienie od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, które pozwoliło mi na dodatkowe przemyślenie swojego postępowania.

Jednocześnie pragnę sprostować informację, jakoby Ksiądz Biskup wyraził zgodę na mój udział w wyżej wymienionych Mistrzostwach.

ksiądz Artur Kaproń

Osiecznica, 26 października 2017 roku"

Oświadczenie zostało opublikowane na stronie: www.diecezja.legnica.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • JanNovak
  26.10.2017 20:07
  JanNovak
  Największy problem współczesnego człowieka- posłuszeństwo.....
  doceń 10
 • leh
  26.10.2017 21:00
  Proszę, wyjaśnijcie mi, co jest złego w kulturystyce?
  doceń 41
 • wietrzyk11
  27.10.2017 02:16
  PAŹDZIERNIK 2018. Artykuł pierwszy. "W minioną sobotę ksiądz Zbigniew "Klata" Szczepaniecki wzbudził niemałe kontrowersje swoim występem ze światowej sławy grupą Chippendales. Ksiądz jest doskonałym tancerzem, a wykonywanych przez niego akrobacji nie powstydziłby się niejeden kaskader. Nie mówiąc już o fantastycznej muskulaturze. Wierni z parafii, gdzie ksiądz Zbyszek posługuje są oburzeni. "Taki wstyd!" - mówi pani Jadwiga, która należy do Koła Żywego Różańca. "Mieszkam tu od 40 lat i takiego wstrząsu jeszcze nie przeżyłam. Piszemy petycję do biskupa. Przecież nie można tego tak zostawić!" Ale młodzi są zachwyceni. "Klata jest w porzo, jak mało kto" - mówi Sebastian, który trenuje razem z księdzem od dwóch lat.- " Chłopaki go uwielbiają. Byliśmy na tym występie, kibicowaliśmy mu." Ze swoim poparciem nie kryją się też współbracia księdza. "Nie czas się gorszyć, gdy potrzebne są nowe drogi wychodzenia do współczesnego człowieka" - mówi pragnący zachować anonimowość młody wikary z sąsiedniej parafii. - "Po prostu - Nowa Ewangelizacja!"
  doceń 19
 • wietrzyk11
  27.10.2017 02:37
  STYCZEŃ 2020. Artykuł 2. "W minioną niedzielę w Internecie zawrzało, gdy na Facebookowym profilu siostry Agnieszki Oczko-Sępólskiej pojawiły się jej zdjęcia. Ale jakie zdjęcia! Otóż siostra ni mniej ni więcej tylko tańczy na rurze! Internauci są zbulwersowani. "To niedopuszczalne i niesmaczne" - pisze Iskierka. "Sponiewierała swój habit. Gdzie są przełożeni?" Ale matka przełożona siostry Agnieszki wcale jej w sukurs nie przychodzi. "Mnie to cieszy, że Agnieszka ma takie hobby" - mówi. Chcemy przezwyciężać stereotyp zakonnicy przy garnkach, albo z mopem w ręku. Siostry to bardzo żywiołowe, zdolne i piękne dziewczyny. Chcemy to pokazać." Siostra Agnieszka otrzymała również dziesiątki maili i SMS-ów od innych zakonnic z całego świata. "Może nawet otworzymy własny klub? - śmieje się przekornie. "To nasz sposób na dotarcie do ludzi. Zapraszamy,"
  doceń 17
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama