Nowy numer 25/2018 Archiwum

Będą modlić się w obronie życia ludzkiego

W lubińskiej parafii pw. św. Jana Sarkandra trwa cykl Mszy św. "O Bożą pomoc w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci". Kolejną zaplanowano na środę, 6 września.

 - Chcemy zaprosić wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy w obronie życia - zachęca Rafał Praszczyk z Lubina, pomysłodawca cyklu Mszy św. w tej intencji. Jak dodaje, inicjatywa ta jest także odpowiedzią na apel ks. Tomasza Kancelarczyka, założyciela Bractwa Małych Stópek.

- W Radiu Maryja ks. Tomasz niejednokrotnie zachęcał, żeby oprócz zbierania podpisów pod różnymi petycjami czy projektami ustaw, zaangażować się także modlitwą. A najlepsza modlitwą jest Eucharystia - uważa R. Praszczyk.

Sam jest osobą, której choroba nie pozwala na czynne uczestnictwo w marszach dla życia i innych tego typu przedsięwzięciach. Stąd przyszedł mu do głowy pomysł Mszy świętych "O Bożą pomoc w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci".

Kolejne Msze św. w tej intencji zaplanowano kolejno na 4 października, 8 listopada i 6 grudnia (pierwsze środy miesiąca) o godz. 18.

- Pewne zmiany dotyczą listopada, bo pierwsza środa miesiąca przypada 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy Msze odprawiane są według porządku niedzielnego, a w naszej parafii w niedzielę nie ma Mszy o godz. 18, lecz o 20.

Dlatego Msza św. będzie 8 listopada (w drugą środę miesiąca). Natomiast w grudniu zmianie ulegnie godzina, nie o 18 lecz o 17. Jest troszkę zamieszania, ale jeżeli ktoś będzie chciał się pomodlić, to na pewno nie będzie to dla niego przeszkodą - mówi Rafał Praszczyk, który należy także do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma