Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pieniądze na pomysły

62 mln zł dostaną uczelnie i ośrodki badawcze w Polsce. Pieniądze, które pochodzą od KGHM i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, mają być wydane na innowacyjne prace badawcze nad metalami nieżelaznymi. Wszystko to w ramach III konkursu CuBR, wspólnego przedsięwzięcia KGHM i NCBR.

W tym roku nadeszła rekordowa liczba 45 zgłoszeń z ponad 60 zaangażowanych jednostek naukowych. Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes zarządu KGHM przypomina, że jego firma jest pionierem we współpracy z instytucją rządową na rzecz podnoszenia konkurencyjności przemysłu. Są już obiecujące rezultaty. 

- Realizujemy 12 projektów w obszarach związanych z naszą działalnością i cieszymy się, że w ramach III konkursu przypadnie nam w udziale możliwość realizacji kolejnych. Oczekujemy, że wysoki poziom gotowości technologicznej projektów pozwoli na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, przyczyniając się do rozwoju naszej firmy - mówi prezes Domagalski-Łabędzki.  

CuBR powstał w 2012 r. Jego celem jest m.in. wsparcie badań naukowych oraz prac rozwojowych dla przemysłu metali nieżelaznych, wspomagających rozwój i postęp technologiczny branży. Na budżet programu, wynoszący 200 mln zł, każdy z partnerów złożył się w równej części. W ciągu dwóch poprzednich edycji konkursu wyłoniono 12 projektów. KGHM poinformował, że jeszcze w tym roku NCBR i KGHM ogłoszą czwarty konkurs. Do zagospodarowania przez uczelnie i ośrodki badawcze będzie 45 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama