Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wy się nie bójcie! Zmartwychwstał Pan! przejdź do galerii

- Możecie czuć się wolni, bo ktoś zerwał kajdany, wszystko to co wiąże się ze śmiercią- mówił bp Zbigniew Kiernikowski podczas liturgii Wigilii Paschalnej.

Celebracja liturgii Wigilii Paschalnej rozpoczęła się w legnickiej katedrze o godz. 22.00. Przewodniczył jej biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Po pierwszych trzech czytaniach, które słowami komentatora ukazywały interwencje Boga w nocy stworzenia świata, nocy Abrahama i nocy wyjścia z Egiptu, biskup w krótkiej homilii wskazywał na zamierzoną pierwotną jedność Boga i człowieka. Posłużył się przy tym mocną obroną małżeństwa jako relacji kobiety i mężczyzny.

Po kolejnych czytaniach z ksiąg prorockich biskup mówił:

Po Ewangelii hierarcha mówił, że ta wiadomość o zmartwychwstaniu Jezusa zmienia wszystko na świecie:

Podczas liturgii chrzcielnej biskup ochrzcił dwoje dorosłych katechumenów - Konrada oraz Annę. Na zakończenie Eucharystii wierni ruszyli w procesji dookoła katedry, by w ten sposób radować się z Zmartwychwstania Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Goaniaść
    16.04.2017 12:28
    Tyż zmartwywstałem mam 80 lat i żyje się dobrze bez Bocha
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL