Ponad tysiąc osób uczestniczyło w ostatnim z cyklu integracyjnych spotkań opłatkowych, jakie od Bożego Narodzenia odbywały się na terenie diecezji legnickiej.
Nie ma drugiego takiego spotkania w ciągu całego roku. Nic tak nie łączy środowisk bolesławieckich jak spotkanie opłatkowe niepełnosprawnych - mówili organizatorzy integracyjnego spotkania opłatkowego dla osób z terenu powiatu bolesławieckiego. Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona przy ołtarzu zbudowanym w Sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego.
Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Do koncelebry stanęli m. in. księża dekanatu bolesławieckiego. Zwracając się do wiernych, uczestników spotkania, bp Marek przypomniał, że odbywa się ono corocznie, aby złożyć sobie noworoczne życzenia, powiedzieć słowa życzliwości, pokoju i dobra.
Podziękował także władzom samorządowym za stałą troskę o środowisko osób niepełnosprawnych na terenie powiatu bolesławieckiego.
- Dziękuję wolontariuszem, zwłaszcza harcerzom, żołnierzom, młodzieży, moim współbraciom w kapłaństwie i siostrom zakonnym, katechetom i członkom zrzeszeń kościelnych, bez których trudno byłoby to spotkanie zorganizować i którzy przez cały rok podejmują trud niesienia Ewangelii do różnych środowisk - mówił hierarcha.
W spotkaniu wzięli udział m. in. członkowie domów opieki, związków i stowarzyszeń osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunowie. W sumie ponad tysiąc osób. Przed zebranymi zaprezentowały się zespoły młodzieżowe i dziecięce, miejska orkiestra dęta oraz uczniowie szkół muzycznych. Był bigos wojskowy, kanapki i pączki.
- To jest impreza, która wszystkie środowiska. Jedna z nielicznych, która jest ponad wszelkimi podziałami. Tego dnia wszelkie różnice odchodzą na bok - mówił Michał Budziński, prezes Stowarzyszenia „Wspólna Radość”, które wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowali to spotkanie.
Był to ostatni opłatek z cyklu organizowanych na przełomie grudnia i stycznia na terenie naszej diecezji imprez z udziałem osób niepełnosprawnych, starszych, bezdomnych lub samotnych.