Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kazimierz Pleśniak kawalerem Orderem Uśmiechu

Wieloletni prezes Zarządu Oddziału Okręgowego i Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy odebrał to wyróżnienie w Młodzieżowym Centrum Kultury.

Order Uśmiechu został wręczony w obecności dzieci z Legnicy oraz okolic, bo to one właśnie były autorami wniosku o jego przyznanie.

Na specjalnie przygotowanej ceremonii z udziałem przedstawicieli Kapituły Orderu Uśmiechu oraz Biura Rzecznika Praw Dziecka RP mianowany na kawalera Orderu Uśmiechu złożył przysięgę, został pasowany różą oraz wypił puchar ze świeżo wyciśniętych przez dzieci cytryn, oczywiście z uśmiechem.

Uroczystość odbyła się z udziałem wielu znamienitych gości, m.in. bp. Marka Mendyka, przewodniczącego Komisji Wychowania Konferencji Episkopatu Polski, posłanki na Sejm RP Elżbiety Stępień, Tadeusza Krzakowskiego, prezydenta Legnicy, oraz starostów i wójtów okolicznych powiatów.

Zarząd Główny TPD reprezentowali prezes Wiesław Kołak, wiceprezes prof. Leszek Stadniczenko oraz członkowie prezydium - Józef Bogdaszewski i Zygmunt Nowaczyk.

Obecni byli też prezesi Zarządu Dolnośląskiego TPD Ryszard Wach i oddziałów TPD z Wałbrzycha i Koszalina, przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz liczne grono działaczy TPD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama