Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zapracował na "wieczne odpoczywanie..."

Ucieszyłem się, wchodząc do legnickiej katedry. Dlaczego?

W legnickiej katedrze pojawiła się tablica ku czci śp. ks. prof. infułata Władysława Bochnaka. Gdy to zobaczyłem, bardzo się ucieszyłem. Jak to? Wiem, mam dopiero 32 lata, i gdy ksiądz infułat przyjeżdżał do Legnicy, by budować diecezję legnicką, ja miałem tyle, co dziś mój syn - 4. Co mogłem pamiętać i czy mogłem go znać na tyle, by osobiście się cieszyć tą tablicą?

A czy znałem Mieszka I, św. Jadwigę Śląską, nieznanego mi z imienia i nazwiska księdza, który ochrzcił moją babcię? Oczywiście, że nie. Tak samo mój kontakt ze śp. księdzem infułatem był bardzo sporadyczny. Zaledwie kilka razy dane mi było z nim rozmawiać. Bardziej go znałem z legend i opowieści o nim krążących po diecezji.

Jednak nie mogę zapomnieć, że mimo przypisywanych mu lepszych czy gorszych cech charakteru, nie można wymazać jego wielkiego wkładu dla istnienia diecezji legnickiej. Dzięki takim jak on, ta diecezja powstała. Dzięki takim jak on, wiara może być skuteczniej przekazywana z pokolenia w pokolenie. I tak właśnie patrzę na tablicę, która zawisła przy bocznym wejściu do katedry. Niech ludzie pamiętają o budowniczym naszej diecezji. Chociaż może go nie spotkali nigdy w życiu, a może tylko słyszeli o nim opowieści - może zmówią chociaż jedno "Wieczne odpoczywanie...", bo na to ks. infułat Władysław Bochnak na pewno zapracował.

Zasnął on w Panu w bardzo wymowną uroczystość. 1 listopada 2014 roku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL