GN 42/2020 Archiwum

Święto jadwiżańskiego miasteczka przejdź do galerii

W Nowogrodźcu spotkali się ci, którzy św. Jadwidze zawdzięczają naprawdę sporo.

Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu szczelnie wypełnił się wiernymi podczas sumy o godz. 12.00 w niedzielę 16 października. Do wiernych tego dnia dołączyły siostry magdalenki, które przyjechały tutaj specjalnie, by w dniu wspomnienia w liturgii św. Jadwigi Śląskiej modlić się za jej przyczyną za swoje zgromadzenie oraz osoby, którym służą.

To święta Jadwiga Śląska sprowadziła siostry magdalenki na Śląsk a konkretnie do Nowogrodźca z odległej francuskiej Marsylii. 

- W naszym Zgromadzeniu przeżywamy kolejny rok triduum przed tym jubileuszem. Stąd nasza dzisiejsza obecność w Nowogrodźcu. Dziękujemy Bogu za dar naszej Fundatorki. Modlimy się również za mieszkańców Nowogrodźca, wypraszając dla wszystkich potrzebne łaski - mówi s. Gabriela Kępa, przełożona generalna Zgromadzenia. - Przygotowanie do jubileuszu pozwala nam wszystkim przypomnieć historię i wkład jaki Magdalenki od Pokuty wniosły od początków swojej bytności w Nowogrodźcu. Warto podkreślić nie tylko pomoc materialną jakiej udzielały mieszkańcom ówczesnego Nowogrodźca podczas różnego rodzaju klęsk żywiołowych, ale przede wszystkim ich życie modlitwy, przez które troszczyły się o  rozwój duchowy społeczności nowogrodzieckiej. Wspomagały również uzdolnioną młodzież w nauce i rozwoju talentów, czego przykładem jest kompozytor Józef Ignacy Schnabel, urodzony w XVIII wieku w Nowogrodźcu- mówi s. Gabriela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama