Różaniec za obietnicę przejdź do galerii

Uczestnicy PPL przeżyli w Pokoju specjalne nabożeństwo.

W sobotni wieczór piątego dnia rekolekcji w drodze, bo takimi jest zawsze Piesza Pielgrzymka Legnicka, nie było apelu jasnogórskiego na polach namiotowych. Odbył się on w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju.

Odpowiedzialnymi za niego byli członkowie grupy nr 10, prowadzonej przez ojców franciszkanów. Głównym motywem czy raczej bohaterami byli dwaj ojcowie męczennicy z Peru – bł. o. Michał Tomaszek oraz bł. Zbigniew Strzałkowski.

Franciszkanie wprowadzili uczestników XXIV PPL w historię śmierci i beatyfikacji obu męczenników. To podprowadziło uczestników do wydarzenia jaki było wręczenie różańców z podobiznami oraz relikwiami obu męczenników. Zostały one stworzone jako element krucjaty modlitewnej za przyczyną obu męczenników o ustanie przemocy i terroryzmu na świecie. Każdy kto chciał taki otrzymać musiał obiecać codzienną modlitwę w tej intencji.

 

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.