Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kto jak nie Bóg ma tyle miłości? przejdź do galerii

Nareszcie mogliśmy usłyszeć, jakie oratorium o kerygmacie stworzyła legnicka młodzież dla swoich braci i sióstr w wierze.

W piątkowy wieczór uczestnicy Światowych Dni Młodzieży przebywający na "Dniach w Diecezjach" w Legnicy spotkali się znowu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski na osiedlu Kopernika.

Tam o godz. 19.00 rozpoczął się wielki koncert a dokładnie oratorium pod tytułem "Szczęśliwi". Autorami muzyki, słów, aranżacji a także później i samymi wykonawcami byli młodzi zdolni Legniczanie. To oni, czyli ludzie między 15 a 25 rokiem życia poświęcili prawie pół roku ze swojego życia, by na Światowych Dniach Młodzieży zaprezentować przyjezdnym wielkie orędzie o Bożym Miłosierdziu.

Symbolem treści jest zdanie, które rozpoczęło całe oratorium: „Beatius est magis dare quam accipere”, czyli "Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu".

Jak wybrzmiała całość? Oto próbka:

2016.07.22 Oratorium "Szczęśliwi" w ramach ŚDM w Legnicy
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma