Nowy numer 28/2018 Archiwum

Strażacy: nocne ulewy nie tak groźne

Tej nocy ponad 50 razy dolnośląscy strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z nocnymi ulewami. Najgroźniej było w okolicach Bogatyni, ale obyło się bez większych strat.

Jak poinformował nas mł. bryg. Krzysztof Gielsa z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, najczęstszą przyczyną wyjazdów strażaków były tej nocy lokalne podtopienia oraz konieczność usuwania z dróg powalonych drzew.

- Najwięcej takich sytuacji było w powiecie zgorzeleckim, a konkretnie w tzw. worku turoszowskim. W okolicach Bogatyni strażacy musieli kilkukrotnie wypompowywać wodę z zalanych posesji.

Na pobliskiej trasie kolejowej usuwali drzewo, które spadło na tory. Na jakiś czas wstrzymano tam ruch kolejowy. Połamane gałęzie usuwano także z dróg na terenie całego powiatu - relacjonuje. Mimo to strażacy sytuację oceniają jako dobrą.

- Wbrew wcześniejszym ostrzeżeniom meteorologicznym nie było tak źle, jak przypuszczaliśmy - ocenia mł. bryg. Krzysztof Gielsa. Sytuacja jednak zmienia się z godziny na godzinę. Burze nie ustają, na terenie całej diecezji nadal padają ulewne deszcze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma