Nowy numer 50/2019 Archiwum

Bo tu już nie ma chleba...

- Każdy cud eucharystyczny każe nam się zastanowić: przed czym klękamy? - mówił w Legnicy ks. dr Krzysztof Wiśniewski, teolog, autor książek o znaczeniu Eucharystii. Kapłan był gościem DLP '90.

To spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy nie było zaplanowane. Zorganizowano je po ogłoszeniu przez biskupa legnickiego komunikatu w sprawie wydarzenia o znamionach cudu eucharystycznego w legnickim kościele św. Jacka. Zaproszono na nie eksperta w tej dziedzinie, autora książek i publikacji o cudach eucharystycznych.

Ks. dr Krzysztof Wiśniewski omawiając wydarzenie, które miało miejsce w Legnicy, zwrócił uwagę, że dla teologa nastąpił teraz okres wnikliwej obserwacji i analizy skutków tego, co zaszło.

- Nastąpiła przemiana konsekrowanego chleba w ludzką tkankę. Teolog ma teraz prawo, a nawet obowiązek zapytać: "Co takiego się stało? Za czyją przyczyną?" - mówił do zebranych. Dodał, że miną być może lata, zanim pojawią się pierwsze konkluzje co do zjawisk, jakie mogą być konsekwencją wydarzenia eucharystycznego.

- Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy to, co się stało, pochodzi od Boga i czy do Boga prowadzi - dodał. Uczony wyjaśniał także, że każdy cud jest tylko przygotowaniem nas na wydarzenie o wiele większe i ważniejsze - sakrament.

- Cud nie przekazuje łaski wiary. Można doświadczyć cudu i nie uwierzyć. Przyjęcie sakramentu jest zaś spotkaniem z Panem Bogiem - mówił ks. Wiśniewski.

Wykład poprzedziła Msza św. Było to 287. spotkanie DLP ’90 zorganizowane w klasztorze oo. franciszkanów w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama