Nowy numer 11/2019 Archiwum

Dwie godziny z krzyżem przejdź do galerii

Kolejnym miastem na drodze symboli Światowych Dni Młodzieży był Chocianów. Miasto przywitało je godnie i z odpowiednią oprawą.

Krzyż młodych oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przyjechały do miasta punktualnie. Przed budynkiem kina czekali na nie mieszkańcy Chocianowa, księża miejscowych parafii, przedstawiciele grup zawodowych i stowarzyszeń, młodzież. Oprawę muzyczną zapewniły chór oraz orkiestra. Nie zabrakło flag z symbolami Światowych Dni Młodzieży.

Wkrótce po przyjeździe busa z symbolami ŚDM odmówiono wspólną modlitwę, następnie sformowano orszak, który zaprowadził symbole do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na chocianowskim rynku.

Po drodze pochód kilkakrotnie zatrzymywał się, aby wysłuchać fragmentów Ewangelii. Krzyż młodych oraz ikonę Matki Bożej Opiekunki Ludu Rzymskiego nieśli na zmianę młodzież, członkowie SHK "Zawisza" oraz górnicy.

Symbole na dwie godziny ustawiono w prezbiterium parafialnego kościoła. Wieczorem mają pojawić się w Polkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL