Nowy numer 03/2020 Archiwum
 • Anna
  03.09.2015 01:35
  " Biskupi są jak niemowlęta. Długo śpią, a jak się obudzą, to płaczą."

  Czemu ma służyć to absurdalne porównanie? Deprecjonowaniu godności biskupiej?

  Poza tym, niemowlęta najczęściej płaczą po przebudzeniu, bo mają mokro.
 • zatroskany
  04.09.2015 10:26
  Podczas Zesłania Ducha Świętego rok temu Franciszek mówił na Placu św. Piotra: "Jeśli Kościół jest żywy, musi nas ciągle zaskakiwać. Kościół niezdolny do zaskakiwania jest słaby, schorzały, umierający. Trzeba go zaraz zabrać na salę wybudzeń".

  Hello Biskupii, obudźcie się już proszę i nie płaczcie. uważam, że ten pomysł z rzutnikami i przesłaniem biskupów na niedzielne kazanie jest całkiem dobry. dorzuciłbym jeszcze coroczne rekolekcje wstępne dla niewierzących/niepraktykujących. zaproszenia wrzucane do skrzynek osób które nie przyjmują księdza po kolendzie. prowadzone w salach niekościelnych przez osoby "bystrych" psychologów-teologów. tak aby na dzień dobry nie wystraszyć antyklerykałów,ateistów,cyklistów i innych takich.
  doceń 0
 • DYREKTOR
  05.09.2015 10:07

  Rozpoczęty nowy rok szkolny, przyniesie dla edukacji szkolnej nowe wyzwania. Dotyczy to również szkolnej katechezy. Tak jak wśród nauczycieli innych przedmiotów, tak również wśród katechetów, spora ich grupa, nigdy nie powinna uprawiać tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu nauczyciela, bowiem czynią oni więcej szkód niż pożytku w szkolnej edukacji. Świadomość ta, winna w większym stopniu absorbować naszych biskupów, do fachowego, merytorycznego nadzoru, nad poziomem przebiegu lekcji religii, tak pod względem merytorycznym, szczególnie zaś metodycznym. Biskupi winni też zastanowić się, nad reformą szkół przygotowujących do pracy katechetów, ponieważ jak ogólnie wiadomo, oględnie ujmując -życie, /współczesna metodyka, psychologia rozwojowa dydaktyka......./ znaczne wyprzedziło w większości tę grupę naszych... edukatorów.

  doceń 4
 • PJ
  07.09.2015 11:06
  Ajja: doskonale to ujełaś! widać że wiesz o co chodzi :)
  chętnie bym poszedł do filharmonii, może nie na disco polo ale np. dobrego rocka.

  a Tak na poważnie...
  proponuje Ci zamiast krytykować podać ze swojej strony jakiś pomysł naprawy.
  Krytykę/akceptacje zostawmy biskupom bo tylko oni mogą cokolwiek zmienić.
  Mogą też nie zrobić nic i nadal spać i płakać. ale wtedy to już pozamiatane. sekularyzm/lewactwo/islam zrobi swoje.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama