Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

15-letnia Polka zagra w Carnegie Hall!

Tak zadziwiła jurorów prestiżowego konkursu, że postanowili nie przyznawać II miejsca.

Sara Dragan pochodzi z Legnicy, ma dopiero 15 lat i uda jej się zagrać na scenie słynnej nowojorskiej Carnegie Hall. Wszystko dlatego, że docenili ją jurorzy konkursu New York International Artists Association. Można nawet mówić nie tyle o docenieniu, co o deklasacji przez Sarę innych rywali.

Otóż jury postanowiło nie przyznawać drugiego miejsca, uznając, że różnica klas między młodziutką legniczanką a pozostałymi uczestnikami jest tak duża, że nie mogą przyznać drugiego miejsca.

- Nagrałam materiał konkursowy w ostatnim momencie. Trwało to przez 5, 6 godzin. Jestem dumna z tego, że się mimo wszystko udało. Przeciwnikami byli głównie Azjaci, tym większe jest to dla mnie wyróżnienie - mówi Sara Dragan.

Koncert odbędzie się w czerwcu br.

Oto próbka możliwości zdolnej Polki:

C.Saint-Saens : Introduction and Rondo Caprisccioso - Dragan Sara
Rotaryrus

Sara Dragan plays W.A.Mozart - Violin Sonata in G major K.301
Mia Darta

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma