Mszy świętej w intencji śp. ks. infułata Władysława Bochnaka przewodniczył biskup ordynariusz Zbigniew Kiernikowski. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli: bp Stefan Cichy, bp Marek Mendyk, bp Stefan Regmunt, bp Edward Janiak, bp Ignacy Dec oraz bp Adam Bałabuch. Byli obecni też księża infułaci z diecezji świdnickiej. Wraz z nimi Eucharystię sprawowało ponad 250 kapłanów z całej metropolii wrocławskiej.
Homilię wygłosił bp Zbigniew Kiernikowski. Odnosiła się ona do zasług zamarłego oraz dzisiejszych czytań mszalnych:
«
‹
1
›
»
Ostatnia droga infułata...
Ostatnie pożegnanie, czyli Msza święta w intencji zmarłego ks. infułata prof. dr. hab. Władysława Bochnaka została odprawiona w legnickiej katedrze 5 listopada. Przewodniczył jej bp Zbigniew Kiernikowski a dookoła ołtarza stanęli m.in. bp Stefan Cichy, bp Marek Mendyk, bp Ignacy Dec. W katedrze modliło się też kilkuset innych księży z całej metropolii wrocławskiej. Finalnie ciało zmarłego prezbitera złożono w krypcie pod posadzką katedry.
Zdjęcia: Jędrzej Rams /Foto Gość
oceń artykuł









