Nowy numer 38/2018 Archiwum

Ulewy i podtopienia. Może być jeszcze gorzej

Stany alarmowe w Jeleniej Górze i Świerzawie. Woda przerwała krajową 3 pod Piechowicami. W Lubaniu są strażacy z Torunia i Bydgoszczy. W drodze są jednostki ze Szczecina i Poznania.

Zapowiedzi meteorologów sprawdziły się. Gwałtowne burze, które raz po raz przechodzą nad Dolnym Śląskiem, coraz bardziej zagrażają infrastrukturze i ludziom.

Jak zwykle w takich przypadkach woda przelewa się w Bobrze. Stan alarmowy jest także na Kwisie, Kaczawie i Kamiennej. Stan ostrzegawczy zanotowano na Miedziance w Bogatyni. Z brzegów występują także mniejsze rzeki, takie jak Czerny Potok w Mirsku.

Coraz gorzej jest w powiecie jeleniogórskim. Od popołudnia w Lubaniu stacjonują strażacy z Torunia i Bydgoszczy. Ich zadaniem jest na razie monitorowanie sytuacji, a w razie potrzeby pomoc miejscowym jednostkom. W drodze do Złotoryi są kolejne jednostki PSP m. in. z Poznania i Szczecina.

Niestety, burze przyniosły ze sobą ofiary. W Retkowie (gmina Grębocice, powiat polkowicki) piorun zabił młodego mężczyznę, który razem z kolegami próbował ukryć się przed burzą na polu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że burze będą przechodzić nad Dolnym Śląskiem przez trzy kolejne dni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma