Pielgrzymi idący na kanonizację pozdrawiają z Włoch nas i bp. Stefana Cichego.
Romeros wysłali pozdrowienia z miejscowości Pontremoli, leżącej w północnej części Toskanii. Pod wiadomością podpisała się Krystyna Zabrodzka, mieszkanka Lubania.
SMS brzmi tak (pisownia oryginalna): Coraz bliżej Rzymu, ale więcej kilometrów modlitw w powierzonych intencjach i kapłanów naszej Diecezji!. Szczególne POZDROWIENIA dla Bpa Cichego.
Z Pontremoli do Rzymu jest w prostej linii ok. 350 km. Do przejścia będzie więc ok. 400 km.
We Włoszech pielgrzymi idą średniowiecznym szlakiem pątniczym wiodącym z północy Europy do Rzymu. Nosi on nazwę Via Francigena.
Najpierw wędrowali fragmentem, który zaczyna się na przełęczy Brenner. Nazywa się Via Romea di Stade. Fragment od Pontremoli to Via Francigena di Sigerico. Z Pontremoli wiedzie on przez Luni, Lukkę, San Gimignano, Sienę, Bolsenę aż do Sutri i w końcu - Rzymu.
Przypomnijmy: na kanonizację idą Jola i Zbigniew Janczakowie z Miłosławic oraz Krystyna Zabrodzka z Lubania. Małżeństwo wyszło z Wielkopolski pod koniec stycznia, zaś Krystyna na początku lutego. W drodze są więc od ponad 60 dni. Po pokonaniu granicy na Nysie Łużyckiej skręcili na południe, idąc po niemieckiej stronie pokonali granicę z Czechami. Po przejściu Pragi poszli do niemieckiej Bawarii, stamtąd do austriackiego Tyrolu, by wreszcie osiągnąć przełęcz Brenner w Alpach.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.