Legnicki

Na rowerze po papieskich śladach

Prawie 40 cyklistów przebyło szlak, jaki przed kilkudziesięciu laty przemierzył na rowerze Jan Paweł II. - Nic dziwnego, że papież tędy jeździł. To najpiękniejsze tereny na świecie - mówili pomiędzy sobą kolarze.

Pogoda sprzyjała. Słońce świeciło, a wiatr prawie zawsze wiał w plecy, kiedy dwie grupy kolarzy wyjechały z Jeleniej Góry.

Cykliści podzieleni na dwie grupy, mieli do pokonania trasy o różnym stopniu trudności. Ich wspólnym celem był Chmieleń, gdzie w świątyni przygotowano uroczystą Mszę św. w intencji sportowców, dla uczczenia kolejnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Organizatorem rajdu było jeleniogórskie Towarzystwo Rowerowe I-KTK-N. Po drodze do Chmielenia wszyscy kolarze spotkali się przy tablicy pamiątkowej przy kościele filialnym w Radoniowie.

- Chcemy, aby powstawały nowe tablice, upamiętniające pobyt w tej okolicy Jana Pawła II – mówi Zbigniew Leszek z I-KTK-N. Wszyscy uczestnicy rajdu mieli na sobie koszulki z napisem „Szukałem Was, teraz Wy mnie znaleźliście”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.