GN 42/2020 Archiwum

Oddaj elektrośmieci - uratuj chrześcijan

Ks. Waldemar Cisło wyjaśnia, dlaczego warto pomóc oddając zużyty sprzęt elektroniczny.

Diecezjalna zbiórka elektrośmieci rozpoczęła się od konferencji prasowej w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcji patronują bowiem: organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zbiórka jest jednym z elementów przygotowań do kolejnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Legnicy w Niedzielę Palmową, czyli 13 kwietnia 2014 roku.

Na rozpoczęcie zbiórki do Legnicy przyjechał sam szef polskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche im Not) ks. Waldemar Cisło. Organizacja której przewodzi zbiera środki, by pomagać chrześcijanom na całym świecie. W zeszłym roku diecezja legnicka współpracowała z nią rozprowadzając drewniane, religijne pamiątki wytwarzane przez chrześcijan w Ziemi Świętej.

Ks. Waldemar Cisło tym razem tłumaczył zawiłości w zbieraniu pieniędzy, poszukiwaniu celów do sfinansowania, sposobach wydawania pieniędzy a także ostatniej podróży do Afryki.

Oto co powiedział Gościowi Legnickiemu na temat działania organizacji:

Nasze elektrośmieci zostaną spieniężone, a dochód trafi do najbardziej potrzebujących chrześcijan, misjonarzy, w tym Polaków, i ich dzieł w Afryce:

W klipie zamieszczonym poniżej Pomoc Kościołowi w Potrzebie pokazuje szkołę misjonarzy z diecezji Bomadi w Nigerii, gdzie pracuje polski misjonarz:

Szkoła w Bomadi - Nigeria
Pomoc Kościołowi w Potrzebie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama