Nowy numer 17/2024 Archiwum

O której Msze św. na cmentarzach?

Godziny nabożeństw w uroczystość Wszystkich Świętych na wybranych cmentarzach diecezji legnickiej.

Poniższe informacje dotyczą wybranych parafii we wszystkich miastach powiatowych na terenie diecezji legnickiej.

Legnica, katedra. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. W tym roku na cmentarzu nie będzie Mszy św., ale o 15.30 w kaplicy rozpoczną się nieszpory pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie z kaplicy wyruszy tradycyjna procesja na groby zmarłych. Kapłani proszą, aby we Mszy św. uczestniczyć w kościele przed udaniem się na cmentarz lub o 18.30. Tego dnia poza Mszą św. Księża zapraszają do katedry na godz. 7 na jutrznię, czyli modlitwę poranną, tak jak w niedzielę. W Dzień Zaduszny o 7 w katedrze jutrznia za zmarłych, a wieczorem o 18 nieszpory, także ofiarowane za zmarłych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza św. w niedzielę o 18.30, jak co roku, będzie ofiarowana jako zbiorowa za zmarłych. W związku z tym nie będzie zbiorowej Mszy św. za zmarłych, ostatniego października, ale 2 listopada.

Polkowice, par. pw. MB Królowej Polski – w sobotę w uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 12. Po Mszy na cmentarzu odbędzie się procesja w czasie której wierni będą odmawiać różaniec za zmarłych. Po procesji księża będą błogosławić nowe groby.

Złotoryja, par. pw. św. Józefa Robotnika,  w uroczystość Wszystkich Świętych, Msza św. o godz. 8.30, a o godz. 12.00 jak każdego roku – Msza św. na cmentarzu i procesja. W Dzień Zaduszny Msze św. jak w każdą niedzielę.

Lubin, par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według rozkładu niedzielnego. Msza św. i nabożeństwa na cmentarzach: na Nowym cmentarzu w Oborze o godz. 13, na Starym cmentarzu lubińskim o godz. 14.30. Kapłani zapraszają również na czuwanie modlitewne, na godz. 20.00 przy Grobowcu Salezjańskim na Starym cmentarzu, które poprowadzi młodzież.

Jawor, par. pw. św. Marcina. Porządek Mszy św. W sobotę: godz. 7, 8.15 i 18 w starym kościele. O godz. 9.30 i 11 w nowym kościele. Nie będzie Mszy św. o godz.12.15 i 14. Msza św. za bliskich zmarłych na cmentarzu rozpocznie się o godz.13. Po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwą różańcową. Po niej możliwość poświęcenia pomników. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego.
Niedziela – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 19.30 na cmentarzu komunalnym różańcowa modlitwa za zmarłych. Początek przy kaplicy.

Kamienna Góra, par. pw. Matki Bożej Różańcowej. W sobotę, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9, 10.30, 12 oraz na cmentarzu przy ul. Katowickiej o godz. 15. W niedzielę, 2 listopada, w Dzień Zaduszny Msze św. o zwykłej porze.
Jelenia Góra, par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (garnizonowy). w sobotę, 1 listopada,
Msze św. o godz. 7, 8.30, 10, 18 i  20. Procesja po cmentarzu rozpocznie się o godzinie 12.30. Po niej Eucharystia o godzinie 13.

Lubań, par. pw. Najśw. Serca Pana Jezusa i św. Jakuba. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. rozpoczną się o godz. 7, 9.30 i 11.  Nie będzie Mszy św. o godz. 18. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się w kościele pw. Świętej Trójcy o godz. 14. Następnie rozpocznie się przejście na cmentarz i procesja na cmentarzu.

Lwówek Śląski, par. pw. św. Franciszka z Asyżu. W sobotę, w dzień zaduszny, Msza św. na cmentarzu o godz. 14. Po Mszy poświęcenie grobów i modlitwa za zmarłych przy ołtarzu. Pozostałe Msze św. w tym dniu o godz. 7, 8.30, 10, 11.30 i 17.30. W niedzielę, dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, procesja na cmentarzu o godz. 17. Msze św. wg porządku niedzielnego.  

Zgorzelec, par. pw. św. Jana Chrzciciela. W sobotę, 1 listopada, Msze św. o godz. 7, 9, 10.3 0 i 18.30. Jak w latach poprzednich w tym dniu o godz. 14 będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu, a o godz. 15 odbędzie się tradycyjna procesja z modlitwami za zmarłych. W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w jak w każdą niedzielę: godz. 7, 9, 10.30, 12 i 18.30. O godz. 18 nieszpory za zmarłych, a o godz. 20 jak w latach ubiegłych wierni zgromadzą się na cmentarzu, aby we wspólnocie parafialnej pomodlić się za naszych zmarłych.

Bolesławiec, par. pw. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny i św. Mikołaja (bazylika). W dzień Wszystkich Świętych, Msze św. w bazylice, jak każdej niedzieli. Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 13, w intencjach zbiorowych. W niedzielę, 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w bazylice według porządku niedzielnego.

Przypominamy, że w czasie nadchodzącej uroczystości Wszystkich Świętych jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Procesja na cmentarz oraz modlitwa za zmarłych jest w Kościele katolickim wyrazem wiary we wstawiennictwo za żywymi i umarłymi.

Szczególnym darem dla zmarłych jest odpust zupełny, który możemy uzyskać nawiedzając cmentarz oraz modląc się za nich. Aby otrzymać odpust zupełny należy spełnić zwykłe warunki, czyli być w stanie Łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Uwaga: odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Specjalne

Specjalne Specjalne

Najnowszy numer

Nowy numer 17/2024

28 kwietnia 2024

Takt i tolerancja?

To były czasy! Działo się – jakby to powiedziała mocno już podstarzała młodzież. Jan Paweł II na rok przed wstąpieniem Polski do UE tłumaczył uczestnikom narodowej pielgrzymki do Rzymu: „Wejście w struktury Unii Europejskiej na równych prawach z innymi państwami jest dla naszego narodu i bratnich narodów słowiańskich wyrazem jakiejś dziejowej sprawiedliwości, a z drugiej strony może stanowić ubogacenie Europy. Europa potrzebuje Polski. Kościół w Europie potrzebuje świadectwa wiary Polaków. Polska potrzebuje Europy”.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...

Tylko w Gościu