Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rano Tyniec, po południu Oława

Po południu pątnicy legniccy dotrą do Oławy. W parafii Miłosierdzia Bożego już na nich czekają. Od kilku dni trwały tam przygotowania do przyjęcia pielgrzymki.

Proboszcz parafii, ks. Stanisław Bijak RM z ambony oraz ze stron internetowych zachęcał wiernych do serdecznego przyjęcia utrudzonych pielgrzymów legnickich.

Nasi pątnicy zatrzymają się tam nie po raz pierwszy. W trakcie ubiegłorocznych postojów spotkali się z niezwykłą wprost życzliwością miejscowych parafian.

Wielu z nich zaprosiło pielgrzymów pod swój dach na nocleg. W tym roku prawdopodobnie będzie tak samo.

Po przybyciu do oławskiej parafii pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w wieczornym (godz. 19.00) nabożeństwie pokutnym.

Rano Tyniec, po południu Oława   Kościół Miłosierdzia Bożego w Oławie. Ta parafia słynie z serdecznych przyjęć pielgrzymów legnickich. pmb.olawa.pl

Pielgrzymi uklękną w adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Będą się też modlić podczas Apelu Jasnogórskiego. Po raz pierwszy zrobią to wspólnie, bo do tej pory odbywały się one osobno, w poszczególnych grupach pielgrzymkowych.

Przedtem jednak większość pątników przystąpi do spowiedzi świętej, bo przecież - jak powiedział kiedyś ks. Stanisław Orzechowski, nestor jasnogórskich pielgrzymek - bez spowiedzi na Jasną Górę szli tylko Szwedzi.

Aby nie okazać się Szwedem, trzeba więc się wyspowiadać.

Nocleg w Oławie będzie ostatnim miejscem starego szlaku Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Jutro po raz pierwszy w historii PPL, pątnicy zatrzymają się na nocleg w Mąkoszycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...