Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bp Stefan Cichy już po operacji

We wtorek (11.06) rano lekarze z wrocławskiego szpitala usunęli biskupowi tarczycę.

Zabieg był konieczny, bo leczenie farmakologiczne nadczynności tarczycy nie przyniosło spodziewanych rezultatów.

- Ksiądz biskup przez kilka ostatnich tygodni był przygotowywany do operacji. Zabieg był konieczny. Przygotowując się do niego, ksiądz biskup przyjął także sakrament chorych. Stan po operacji jest określany jako stabilny. Jeżeli wszystko będzie dobrze, w ciągu kilku dni ksiądz biskup powinien opuścić szpital - powiedział nam ks. dr Mariusz Majewski, sekretarz biskupa Stefana Cichego.

Z powodu choroby odwołano wiele spotkań ordynariusza, w tym przeniesiono zaplanowane na 29 czerwca obchody jubileuszu jego święceń prezbiteratu. Prawdopodobnie odbędą się one 14 września 2013 roku.

W komunikatach Legnickiej Kurii Biskupiej powtarzany jest apel o modlitwę w intencji zdrowia biskupa ordynariusza. Od dłuższego czasu w wielu parafiach diecezji legnickiej są sprawowane w tej intencji Msze święte.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy