Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podstawówka i gimnazjum - za darmo

Do pijarskiej podstawówki można zapisać dzieci jeszcze tylko do 29 marca. Nabór do gimnazjum będzie prowadzony nieco dłużej, bo do 24 maja.

O. Józef Matras, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów informuje, że w przypadku szkoły podstawowej w Bolesławcu powstaną klasy: pierwsza, druga, trzecia, czwarta i piąta – i do tych oddziałów wciąż można zapisać dzieci.

– Rodziców jeszcze niezdecydowanych zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, jaką daje pedagogika pijarska, ukierunkowana na integralne wychowanie dziecka. Integralne, tzn. całościowe, obejmujące wszystkie sfery młodego człowieka – pisze w liście, odczytanym w świątyniach bolesławieckich, o. Matras.

W dalszej części listu prowincjał pijarów polskich pisze m. in.: „Szkoły pijarskie kładą nacisk nie tylko na dobre i atrakcyjnie podane wykształcenie, ale także na pracę wychowawczą z dzieckiem oraz na jego wychowanie religijne i formację duchową”. Nabór do gimnazjum potrwa dłużej niż do podstawówki, i zakończy się 24 maja.

Podstawówka i gimnazjum - za darmo   Nowa szkoła mieści się przy ul. Bankowej 10 Łukasz Molak „W związku z pojawiającymi się pytaniami, a niekiedy nawet niedowierzaniem, potwierdzamy, iż zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum prowadzone przez pijarów będą szkołami bezpłatnymi, w których nie będzie obowiązywało czesne. Nie obowiązuje również tzw. wpisowe”, zapewnia w swoim w liście o. Józef Matras.

Dokumenty potrzebne do zapisania dziecka należy składać w sekretariacie Szkół Pijarskich, który znajduje się w Bolesławcu, w budynku katechetycznym przy ul. Kościelnej 2 obok bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

– Sekretariat jest czynny codziennie od poniedziałku do soboty: w poniedziałki w godzinach 9-13, od wtorku do piątku w godzinach 13-19, a w soboty w godzinach 10-15. Zapraszamy także do śledzenia informacji na stronie internetowej szkoły, pod adresem www.boleslawiec.pijarzy.pl – zachęca Łukasz Molak, sekretarz szkoły.

Na piątek, 22 marca, pijarzy zaplanowali konferencję prasową w  sekretariacie szkoły przy ul. Kościelnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama