Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bp Vokal odprawi Mszę św. w Kaplicy Objawień

Ordynariusz diecezji Hradec Králové będzie przewodniczył Mszy św. podczas walnego zjazdu Światowego Apostolatu Fatimy.

Spotkanie członków i sympatyków Światowego Apostolatu Fatimy rozpocznie się 11 listopada i potrwa tydzień.

Główna Msza św. odprawiona będzie we wtorek 13 listopada o godz. 20.15 w Kaplicy Objawień. Dokładny czas jej rozpoczęcia będzie ważną informacją dla tych, którzy zechcą uczestniczyć we Mszy św.  za pośrednictwem bezpośredniej relacji w internecie. Tę można będzie znaleźć pod adresem: www.santuario-fatima.pt.

Bp Jan Vokal spędzi z uczestnikami zjazdu trzy dni. W tym czasie m.in. spotka się z pielgrzymami z Czech. Petr Suchomel, sekretarz bp. Vokala, przypomina, że w tym roku to właśnie Czesi są gospodarzami walnego spotkania Światowego Apostolatu Fatimy. – Warto wiedzieć, że czeskie centrum tego międzynarodowego stowarzyszenia znajduje się w gminie Koclířov na terenie diecezji Hradec Králové, będącej sąsiadką diecezji legnickiej – podkreśla biskupi sekretarz.

Apostolat Fatimski w Republice Czeskiej założył w 1990 r. Peter Beer z Niemiec, odpowiedzialny za ten ruch na terenie krajów byłego bloku wschodniego. W roku 1990 Beer odwiedził m.in. Brno, gdzie wygłosił cykl wykładów na temat objawień fatimskich.

Pierwszym czeskim szefem Narodowego Centrum Apostolatu Fatimy został ks. Pavel Dokládal, obecnie proboszcz parafii w Šlapanicích niedaleko Brna.

Światowy Apostolat Fatimski jest międzynarodowym publicznym stowarzyszeniem wiernych, zaaprobowanym przez Ojca Świętego. Wśród jego założeń jest m.in. promowanie autentycznego nauczania Kościoła katolickiego i ścisłe przylgnięcie do zasad Ewangelii. Stowarzyszenie zostało utworzone już w roku 1947 w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez o. Harolda Colgana oraz Jana Hafferta. Początkowo nazwą nadaną temu ruchowi była Niebieska Armia, ale ponieważ organizacja rozprzestrzeniła się szybko na całym świecie, stała się międzynarodowym apostolatem z milionami członków i ośrodkami narodowymi w wielu krajach, przyjmując uznaną na całym świecie nazwę Światowego Apostolatu Fatimskiego. Jego główne biuro znajduje się w  Fatimie, w Portugalii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma