Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wojna Światów – początek już w czwartek!

Od 23 do 26 sierpnia niewielkie Legnickie Pole ożywi młodzież z naszej diecezji. Zgromadzi ją tam XIX Europejskie Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej.

Dotychczasowe Spotkania w Krzeszowie gromadziły nawet 600 uczestników i organizatorzy liczą, iż w tym roku nie będzie gorzej.

W czasie czterech dni będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, okazja do odbycia spowiedzi świętej, modlitwy wspólnotowej jutrznią i nieszporami, spotkań z innymi młodymi osobami, rozmów o Bogu i młodości. Będą koncerty m.in. jeleniogórskiego rapera chrześcijańskiego "Bęsia" i jego Rymcerzy.

Będą konferencje przygotowane specjalnie dla uczestników Spotkania. Pojawi się m.in. ks. Zbigniew Kucharski, czyli asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, legendarny Andrzej Wronka, czyli apologeta katolicyzmu, czy ks. Marcin Kozyra, egzorcysta diecezji legnickiej. 

Spotkanie rozpoczyna się od Eucharystii o godz. 17, sprawowanej przez księży neoprezbiterów z naszej diecezji. Kazanie dla nich wygłosi sam o. Leon Knabit OSB, od wielu lat uczestnik Spotkań.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama