publikacja 13.06.2017 09:11
Przedstawiamy oficjalną trasę tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.
Tak w zeszłym roku grupa nr 3 wchodziła na Jasną Górę Jędrzej Rams /Foto Gość
Piesza Pielgrzymka Legnicka nie ma jednej stałej trasy, którą zmierzałaby do Matki Bożej na Jasnej Górze. Każdego roku następuje modyfikacja. Powodów jest kilka. Po pierwsze wychodzimy w inny dzień tygodnia i zawsze organizatorzy próbują dostosować trasę do programu tych rekolekcji w drodze. Czasami zmianę wymuszają prace drogowe na niektórych odcinkach, czasami trudności w zorganizowaniu noclegu w konkretnych miejscowościach.
W tym roku dużą zmianę podyktowała chęć świętowania XXV-lecia Pielgrzymki w Legnickim Polu. Dlatego wychodzimy z Legnicy później niż zwykle, ponieważ nie musimy przechodzić 30 km do Ujazdu Górnego (tradycyjnego pierwszego noclegu) a jedynie do 11,4 km do Legnickiego Pola.
Poniżej prezentujemy dzień pierwszy:
Dzień 1. Sobota. Eucharystia w katedrze o godz. 8. Do przejścia 11,4 km.
1. Legnica, katedra pw. Świętych Piotra i Pawła - Legnica, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
2. Legnica, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Legnickie Pole.
Na kolejnych podstronach opisujemy poszczególne dni.
Dzień 2. Niedziela. Legnickie Pole - Kostomłoty. Do przejścia 31,5 km.
1. Legnickie Pole - Biernatki
2. Biernatki - Postolice
3. Postolice - Ujazd Górny
4. Ujazd Górny - Samborz
5. Samborz - Kostomłoty
Dzień 3. Poniedziałek. Kostomłoty- Tyniec Mały. Do przejścia 23,1 km.
1. Kostomłoty - Pełcznica
2. Pełcznica - Sośnica
3. Sośnica - Strzeganowice
4. Strzeganowice - Tyniec Mały
Dzień 4. Wtorek. Tyniec Mały - Oława. Do przejścia 28,1 km.
1. Tyniec Mały - Żórawina
2. Żórawina - Jarosławice
3. Jarosławice - Zabardowice
4. Zabardowice - Oława
Dzień 5. Środa. Oława - Lubsza. Do przejścia 20,8 km.
1. Oława - las za Oławą
2. Las za Oławą - Szydłowice
3. Szydłowice - Lubsza
Dzień 6. Czwartek. Lubsza - Pokój. Do przejścia 26,4 km.
1. Lubsza - Tarnowiec
2. Tarnowiec - Bielice
3. Bielice - las
4. Las - Pokój
Dzień 7. Piątek. Pokój- Lasowice Wielkie. Do przejścia 29,2 km.
1. Pokój - Zagwiździe
2. Zagwiździe - Stare Budkowice
3. Stare Budkowice - Tuły
4. Tuły - Lasowice Wielkie
Dzień 8. Sobota. Lasowice Wielkie - Sieraków. Do przejścia 30,6 km.
1. Lasowice Wielkie - Wysoka
2. Wysoka - Kolonia Łomnicka
3. Kolonia Łomnicka - Sieraków Śląski
Dzień 9. Niedziela. Sieraków Śląski - Gnaszyn. Do przejścia 32,9 km.
1. Sieraków Śląski - Zborowskie
2. Zborowskie - Łebki
3. Łebki - Połamaniec
4. Połamaniec - Błaszczyki
5. Błaszczyki - Gnaszyn
Dzień 10. Poniedziałek. Gnaszyn - Jasna Góra. Do przejścia 16,7 km.
1. Gnaszyn - Częstochowa-Kawodrza
2. Częstochowa-Kawodrza - Jasna Góra