• facebook
 • rss
 • Herod drży przed Gwiazdą

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 06.01.2018 16:50

  W Chojnowie po raz drugi przeszedł pochód z trzema mędrcami.

  W Chojnowie już po raz drugi w historii przeszedł Orszak Trzech Króli. Wzorem poprzedniego roku przez miasto szły trzy kolumny pieszych. Dwie wyruszyły z kościoła pw. św. Piotra i Pawła, trzecia z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Łatwo było je rozróżnić ponieważ różniły się kolorami.

  Byli też królowie z darami, aniołowie, zbrojni rycerze, pastuszkowie, zwierzęta (oczywiście z styropianu, bo kto by uniósł prawdziwego?). Do śpiewu zaś przygrywały dwie kapele góralskie.

  Wszystkie kolumny spotkały się na placu przy urzędzie miasta i muzeum miejskim. Tam przywitał ich Herod, który w swojej narracji opowiedział o swoich oczekiwaniach i strachach wobec objawionej przez gwiazdę narodzin Zbawiciela.

  Tę scenkę odegrali aktorzy pod kierunkiem Krystyny Czapskiej, skupionych w Sekcji Teatralnej działającej przy miejscowym centrum kultury. Mimo doskonałej gry aktorów, uczestnicy Orszaku nie dali się omamić podstępnym słowom Heroda i wszyscy razem ruszyli do Betlejem.

  Chojnowskim Betlejem tym razem była scena przy kościele farnym tj. pw. św. Piotra i Pawła.Tam czekali na idących Jezus, Maryja i Józef. To było miejsce na śpiewa kolęd i radość z Objawienia Pańskiego.

  Wydarzeniu towarzyszyła muzyka w wykonaniu kapeli góralskiej z Żywiecczyzny, będąca częścią zespołu Golec uOrkiestra.

  Wydarzenie zgromadziło ogromną jak na Chojnów grupę osób. Szacunkowo w II Orszaku Trzech Króli wzięło udział około 2 tys. osób. Jak pięknie to wyglądało ilustruje zdjęcie zamieszczone poniżej (trzeba kliknąć na zdjęcie).

  Chojnowski rynek wypełniony po brzegi uczestnikami Orszaku.   Chojnowski rynek wypełniony po brzegi uczestnikami Orszaku. Jędrzej Rams /Foto Gość


  KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

  Szczegóły w niedzielę o 17.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół