• facebook
 • rss
 • Którędy do stajenki?

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 02.01.2018 15:08

  Sprawdź gdzie przejdzie Orszak Trzech Króli i weź w nim udział!

  W najbliższą sobotę ulicami polskich miast i wsi przejdą wielobarwne orszaki Trzech Króli. Dekadę temu pierwszy z nich przeszedł ulicami Warszawy. W następnych latach kolejni śmiałkowie podchwytywali pomysł i organizowali podobne pochody w swoich miejscowościach. Pomysłodawcy na swojej stronie internetowej podają, że w tym roku ma ich być 644 w Polsce i kilkanaście poza jej granicami. Będzie to o 130 więcej niż w 2017 roku.

  Hasłem przewodnim mają być słowa: „Bóg jest dla wszystkich”. W czasie OTK 2018 odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub na trenie Polski na rzecz wschodnich obywateli.

  Legnica

  Orszak ruszy po Eucharystii, która rozpoczyna się o 13.00. Będzie jej przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Początek na placu katedralnym, a koniec w kościele św. Jana Chrzciciela.

  Lubin

  Wszystkich (w strojach) zapraszamy na Mszę św. o 11.30 do kościoła pw. św. Jana Bosko. O 12.30 spod kościoła ruszy procesja ulicami Lubina do hali widowisko-sportowej RCS.

  Chojnów

  Wydarzenie rozpocznie się Eucharystiami o 10.00 w obu chojnowskich kościołach. Ze świątyń wyruszą orszaki, które spotkają się przy muzeum. W południe na chojnowskim Rynku odbędzie się inscenizacja pokłonu Trzech Króli.

  Męcinka

  Rozpoczęcie Eucharystią w kościele parafialnym o 12.00. Następnie przemarsz do amfiteatru.

  Pieńsk

  Wspólne kolędowanie rozpocznie się o 11.00 na placu przed Hutą „Nysa”, skąd uczestnicy przejdą do kościoła parafialnego.

  Osiecznica

  Rozpoczęcie o 11.15 przy Urzędzie Gminy w Osiecznicy.

  Jelenia Góra

  Pochód w stolicy Karkonoszy ruszy sprzed bazyliki mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego o 13.00.

  Polkowice

  Rozpoczęcie Eucharystią w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski o 11.00.

  Zgorzelec

  Orszak wyruszy o 13.00 sprzed kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Orkiestry Elektrowni Turów jak zawsze urozmaicać będą inspirowane Biblią scenki jasełkowe w wykonaniu dzieci i młodzieży zgorzeleckich szkół. Trzej Monarchowie wraz ze swoimi dziecięcymi królewskimi orszakami oraz zwierzętami z zoo będą podążać za gwiazdą do Bożej Dzieciny leżącej w żłóbku w stajence przy Miejskim Domu Kultury. Tam scena pokłonu Trzech Króli zakończy uroczysty jubileuszowy orszak, a zmarznięci uczestnicy jak zawsze będą mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem.

  Bogatynia

  Po Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego o 10.30, Orszak ruszy, by ulicami miasta (Wyczółkowskiego, Chełmońskiego, Zamoyskiego) dotrzeć do Szkoły Podstawowej nr 3 i tam z Trzema Królami pokłonić się nowo narodzonemu Dziecięciu.

  Olszyna

  Najpierw będzie Eucharystia o 9.00. Po niej uczestnicy ruszą ulicami miasta.

  Masz informacje o innych miejscach? Daj znać, żebyśmy mogli poinformować innych!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół