• facebook
 • rss
 • Ministranci przy piłce

  Artur D. Grabowski

  dodane 11.12.2017 11:26

  I Mikołajkowy Turniej Ministrantów już za nami. 9 grudnia 11 piłkarskich drużyn ministranckich stanęło do walki o Puchar Dziekana Dekanatu Lubań i Burmistrza Olszyny.

  Sportową rywalizację poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie, której przewodniczył ks. Grzegorz Ropiak. Była to okazja – jak podkreślił ks. dziekan Bogusław Wolański – wspólnie modlić się przez wstawiennictwo świętych Mikołaja, biskupa, i Dominika Savio – patrona ministrantów, którego relikwie były wystawione na ołtarzu podczas Eucharystii. W homilii ks. Bogusław Wolański przypomniał kim jest ministrant i jak powinien wypełniać swoją posługę w Kościele. Po liturgii każdy mógł oddać cześć świętemu Dominikowi poprzez ucałowanie relikwii.

  Turniej odbywał się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach. Drużyny w dwóch grupach – starszej i młodszej – grały systemem każdy z każdym. Wśród uczestników byli chłopcy z parafii w Olszynie, Lubaniu – św. Trójcy, Lubaniu – Uniegoszczy, Zgorzelcu – św. Bonifacego, Wielowsi, Kotliskach, Kosiskach i Radostowie. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące. Młodzi piłkarze dawali z siebie wszystko, zdeterminowani perspektywą zwycięstwa.

  - Chcemy tak, jak uczy nas św. Jan Bosko, postawić na kształtowanie charakterów i postaw naszej młodzieży. Stawiał on na trzy filary: sport, muzyka i kościół - mówi ks. dziekan Bogusław Wolański. - Dlatego cieszę się bardzo, że dzięki temu turniejowi była okazja do pokazania naszym ministrantom, jak dobrze spędzić wolny czas z Bogiem i ludźmi, w duchu modlitwy i sportowej rywalizacji.

  Walka o finał była bardzo zacięta. W końcu na podium w grupie młodszej stanęły drużyny: I miejsce Kotliska, II – Olszyna i III – Zgorzelec. W grupie starszych najlepszymi okazali się: I miejsce Kotliska, II- Zgorzelec oraz III miejsce Lubań-Uniegoszcz. Oprócz zwycięskich drużyn medalami, dyplomami i pucharami nagrodzeni zostali najlepszy strzelec i bramkarz. Dekoracji zwycięzców dokonali ks. dziekan Bogusław Wolański, ks. wicedziekan Marek Kurzawa oraz proboszczowie-opiekunowie drużyn.

  Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie bardzo serdecznie dziękuje pani dyrektor Zofii Rak za udostępnienie hali sportowej, a Stowarzyszeniu „DAR SERCA” za przygotowanie ciepłych posiłków dla zawodników i gości turnieju.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół