Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Misie rozpoczęły podróż

W gminie Polkowice ruszyła akcja "Mały miś w świecie wielkiej literatury. Gmina Polkowice czyta małemu misiowi". Do akcji dołączyły wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne.

Akcja ma m.in. rozwijać czytelnictwo i rozwój współpracy pomiędzy przedszkolami w całej Polsce. W ramach tego projektu każda grupa przedszkolna w danej placówce wykonuje własnoręcznie misia i nadaje mu wdzięczne, niepowtarzalne imię.

Misiowi trzeba przeczytać bajkę (bo misie bardzo to lubią!). Następnie miś trafia do wygodnej, bąbelkowej koperty i jest wysyłany do zaprzyjaźnionego przedszkola.

Tam historia z czytaniem misiowi bajki się powtarza, po czym miś znowu wędruje do koperty i zostaje wysłany do kolejnego przedszkola na liście. W ten sposób może zwiedzić nie tylko gminę, w której został wykonany, ale także sąsiednie samorządy!

Po wyczerpaniu się adresów z listy, miś wraca do swoich twórców, bogatszy o wrażenia, emocje i wiedzę zawartą w opowiadanych mu bajkach. Do akcji włączyły się wszystkie polkowickie przedszkola i placówki przedszkolne.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Polkowicach pierwsza osoba, która czytała misiom bajkę był Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. Nosiła tytuł "Miś Beniamin mówi przepraszam".

Dzieci z tego przedszkola przygotowały aż 11 misiów (każda grupa jednego). Kiedy nasłuchają się już bajek od swoich twórców i nauczycielek, zostaną wysłane pocztą do zaprzyjaźnionych przedszkoli w gminie. W ten sposób zawrze nowe znajomości, wysłucha wiele ciekawych i pouczających bajek oraz zwiedzi cała gminę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy