• facebook
 • rss
 • Misie rozpoczęły podróż

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 29.11.2017 15:00

  W gminie Polkowice ruszyła akcja "Mały miś w świecie wielkiej literatury. Gmina Polkowice czyta małemu misiowi". Do akcji dołączyły wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne.

  Akcja ma m.in. rozwijać czytelnictwo i rozwój współpracy pomiędzy przedszkolami w całej Polsce. W ramach tego projektu każda grupa przedszkolna w danej placówce wykonuje własnoręcznie misia i nadaje mu wdzięczne, niepowtarzalne imię.

  Misiowi trzeba przeczytać bajkę (bo misie bardzo to lubią!). Następnie miś trafia do wygodnej, bąbelkowej koperty i jest wysyłany do zaprzyjaźnionego przedszkola.

  Tam historia z czytaniem misiowi bajki się powtarza, po czym miś znowu wędruje do koperty i zostaje wysłany do kolejnego przedszkola na liście. W ten sposób może zwiedzić nie tylko gminę, w której został wykonany, ale także sąsiednie samorządy!

  Po wyczerpaniu się adresów z listy, miś wraca do swoich twórców, bogatszy o wrażenia, emocje i wiedzę zawartą w opowiadanych mu bajkach. Do akcji włączyły się wszystkie polkowickie przedszkola i placówki przedszkolne.

  W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Polkowicach pierwsza osoba, która czytała misiom bajkę był Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. Nosiła tytuł "Miś Beniamin mówi przepraszam".

  Dzieci z tego przedszkola przygotowały aż 11 misiów (każda grupa jednego). Kiedy nasłuchają się już bajek od swoich twórców i nauczycielek, zostaną wysłane pocztą do zaprzyjaźnionych przedszkoli w gminie. W ten sposób zawrze nowe znajomości, wysłucha wiele ciekawych i pouczających bajek oraz zwiedzi cała gminę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół