• facebook
 • rss
 • Priorytety Caritas

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 20.11.2017 13:28

  Diecezję legnicką odwiedza ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

  W poniedziałek 20 listopada rozpoczęła się dwudniowa wizyta ks. Marcina Iżyckiego, nowego dyrektora Caritas Polska, w diecezji legnickiej. Celem wizyty jest poznanie działalności Caritas Diecezji Legnickiej, m.in. rozmowa z biskupem legnickim, zarządem naszej diecezjalnej Caritas, a także odwiedzenie miejsc i zobaczenie dzieł podejmowanych przez naszą organizację.

  Wśród pierwszych punktów wizyty było spotkanie z dziennikarzami lokalnych mediów. - Różnych inicjatyw w Polsce jest bardzo wiele. Cieszę się, że mogę tutaj przyjechać, być w Legnicy czy Jeleniej Górze - mówił ks. Marcin Iżycki. - Tutaj zobaczyłem, jak ważna jest praca na rzecz ludzi chorych i niepełnosprawnych. Jest to jeden z moich priorytetów, jaki przyjąłem, zostając dyrektorem Caritas. W rozmowie z bp. Zbigniewem Kiernikowskim i zarządem Caritas Diecezji Legnickiej pojawiła się ta kwestia, a także chociażby sprawa związana z rozwojem wolontariatu, a więc np. szkolnych kół Caritas czy parafialnych kół Caritas. Planujemy niedługo jako Caritas Polska wejść w struktury Young Caritas. Drugą sprawą, zadaniem, jakie sobie wyznaczamy jako priorytet, jest praca z osobami niepełnosprawnymi. Trzecim filarem będzie kwestia aktywizacji osób starszych - tak chorych, jak i tych, które chciałyby zostać wolontariuszami - mówi ks. Marcin Iżycki.

  Po briefingu kapłan wraz z członkami zarządu Caritas Diecezji Legnickiej odwiedził Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Zakład Opieki Legniczan "Samarytanin". Wieczorem odwiedzi Zakład Aktywizacji Zawodowej w Jeleniej Górze oraz ośrodek z Szklarskiej Porębie. We wtorek Jeleniogórski Zakład Opieki Leczniczej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół