Nowy numer 17/2018 Archiwum

Wdzięczność braci

Biskup Georges Abou Khazem z syryjskiego Aleppo dziękował w Legnicy za pomoc okazaną jego rodakom.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na os. Piekary w Legnicy sobotnia Eucharystia (4.11.) była historyczna, ponieważ przy ołtarzu wraz z ks. Janem Gackiem, proboszczem, stanął ordynariusz diecezji Aleppo w Syrii bp Georges Abou Khazen.

Hierarcha przyjechał do Polski, aby m.in. podziękować Polakom, a szczególnie Dolnoślązakom, za wszelką pomoc okazaną jego rodakom. Opisywał przy tym szarą wojenną rzeczywistość swojego ukochanego miasta.

- Zniszczone domy, kościoły, cmentarze. Ludzie nie mają pracy, a życie jest bardzo drogie. W grudniu ub. roku miasto zostało wyzwolone, a bombardowania ustały. Po kilku latach życia w ciemności wrócił prąd, mamy też wodę. Tak wygląda codzienność w syryjskim mieście Aleppo - opowiadał bp Khazen.

Dolnoślązacy, w tym wierni diecezji legnickiej, od marca do czerwca wspierali metropolitalną akcję pod hasłem: “Dar dla Aleppo”. W kościołach zbierane były pieniądze na odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo. Podczas akcji udało się zebrać 1,1 mln zł. W parafiach diecezji legnickiej - 75 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma