• facebook
 • rss
 • Bal Wszystkich Świętych

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 22.10.2017 08:30

  Kilkudziesięciu "świętych" i "błogosławionych" bawiło się w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy.

  Kilkudziesięciu świętych pojawiło się na zabawie u św. Tadeusza Apostoła w Legnicy. Były to poprzebierane dzieci, a bal Wszystkich Świętych odbył się w sali wielofunkcyjnej w powyższej parafii.

  - Trudniej jest namówić rodziców niż dzieci na taką zabawę - mówi Agnieszka Mężyk, katechetka w szkole podstawowej nr 9. - Dzieci bardzo chętnie biorą udział w przebierankach. W parafii odbywały się katechezy i podczas Mszy świętej ksiądz przypominał postacie świętych. Dzieci przez to zostały zachęcone i myślały, za kogo mogłyby się przebrać. Katechetka podkreślała, że taki bal jest okazją do świętowania świętości. - Przygotowujemy się tak do Uroczystości Wszystkich Świętych. Dzięki poznaniu życia świętych, atrybutów, kultu możemy realnie brać z nich przykład w drodze do świętości - mówiła Agnieszka Mężyk.

  Na parkiecie pojawiło się wielu mniej bądź bardziej znanych świętych: św. Andrzej z ogromnym krzyżem, św. Piotr z kluczem, św. Weronika z chustą z wizerunkiem Jezusa. Byli dwaj papieże w białych sutannach, św. Krzysztof z autkiem, nawet starotestamentowy Dawid z procą, a także św. Jan Maria Vianney w ornacie i z kadzidłem zrobionym na szydełku. Hitem okazał się pomysł ks. Arka Śliwińskiego, miejscowego wikariusza, który rozpoczął bal od przebrania za św. Mikołaja, by później ubrać się jak św. Franciszek.

  - Świętość to droga na którą zostaliśmy wprowadzeni w momencie przyjęcia chrztu świętego. Realizujemy tę drogę mimo naszych słabości i uchybień. Mamy konkretny cel - osiągnąć niebo. Na takim balu przypominamy więc sobie życie świętych i tę ich drogę dojścia do świętości. Myślę, że takie inicjatywy są bardzo, bardzo dobre - mówi proboszcz parafii ks. Stanisław Araszczuk.

  21.10.2017 r., Bal Wszystkich Świętych w parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół