• facebook
 • rss
 • Rodzic po naukach

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 10.10.2017 12:57

  W Lubinie i Wielowsi odbędą się zajęcia w ramach szkoły dla rodziców.

  W lubińskiej parafii pw. Św. Barbary oraz szkole podstawowej nr 10 oraz parafii pw. Narodzenia NMP w Wielowsi startuje niecodzienna szkoła dla rodziców. Współtworzy ją i dba o poziom merytoryczny lubińska Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molla.

  – Pomysł czy też potrzeba stworzenia takiego projektu pojawiła się z kilku powodów. Chociażby fakt, że najczęstszym bodźcem by rodzice przyszli do poradni i szukali pomocy, jest problemowe zachowanie dziecka. Dzwoni rodzic i mówi, że ma problemy wychowawcze. Chce pomocy. Gdy przychodzi do poradni, to bardzo często okazuje się, że problem nie leży tylko w dziecku. Są problemy relacyjne między rodzicami a dzieckiem, między rodzicami, w środowisku, w szerzej pojmowanej rodzinie. To niestety jest większość sytuacji. Nikt nie rodzi się rodzicem. Mamy różne zaszłości, sami w życiu poznaliśmy przeróżne, nie zawsze najlepsze wzorce wychowawcze. Dlatego wychodzimy naprzeciw, w ramach profilaktyki to tych, którzy bez względu na długość stażu rodzicielskiego chcą się czegoś nauczyć – mówi Agata Szymkowiak z lubińskiej poradni.

  Pierwsze „zajęcia” już 19 października o godz. 18.30 w parafii pw. św. Barbary. Tego dnia „uczniowie” będą mogli skorzystać z wiedzy na temat, jak rozmawiać z dzieckiem o TYCH sprawach, czyli co nieco o wychowaniu do odpowiedzialności rodzicielstwa. Później będzie można jeszcze wpaść na lekcje: Skąd się biorą problemy wychowawcze? Czyli o przyczynach niewłaściwych zachowań u dzieci, dialog czy tylko wymiana informacji? O tym, jak konstruktywnie rozmawiać w  małżeństwie, Moje dziecko i Bóg - o przekazywaniu dziecku wiary i wartości, Uzależnione - czy jeszcze nie? O rozpoznawaniu i profilaktyce uzależnień u dzieci, Mówi dobrze, czy mówi źle? Profilaktyka i rozpoznawanie zaburzeń mowy u dzieci. Grafik poszczególnych „zajęć” jest dostępny na stronie poradni bądź jej profilu na facebooku. Wykłady są bezpłatne i nie ma konieczności obecności na wszystkich zajęciach. Nie potrzebne są też żadne zapisy. Wystarczy przyjść i pilnie słuchać.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół